Rzeszów - Czwartek, 07.11.2024
Reklama

41-latek przyłapany na „sharingu” płatnych platform cyfrowych

Dodano:

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości, przerwali po raz kolejny proceder nielegalnej dystrybucji sygnału telewizyjnego. Za „sharing” odpowie 41-letni mieszkaniec Mielca, który poprzez sieć internetową udostępniał programy płatnych platform cyfrowych.

Wydział dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wszedł w posiadanie informacji, z której wynikało, że mieszkaniec Mielca, za pomocą nielegalnych urządzeń, udostępnia klucze z kart abonenckich umożliwiających odbiór sygnału telewizyjnego płatnych platform satelitarnych.    

W minionym tygodniu, policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie wraz z funkcjonariuszami z komendy powiatowej w Mielcu przeprowadzili wspólne działania, w wyniku których ujawnili oraz zabezpieczyli urządzenia służące do rozsyłania oraz odbioru nielegalnego sygnału telewizyjnego płatnych platform satelitarnych, których posiadanie zgodnie z ustawą o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym, jest zabronione. 41-letni mielczanin został zatrzymany. Zabezpieczono u niego 10 dekoderów, 4 laptopy, jednostkę centralną wraz ze stacją czytników kart, karty chipowe oraz sporą ilość gotówki.
Reklama
Aktualnie poczynione ustalenia wskazują, że ze świadczonych przez sprawcę „usług” mogło korzystać około 60 odbiorców, którzy logując się do serwera sharingowego, mieli możliwość korzystania z udostępnionego sygnału płatnych telewizji satelitarnych. Zatrzymany mężczyzna już usłyszał zarzuty. Będzie odpowiadać zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 5 lipca 2002r. o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym.  Za ten czyn grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Prokurator objął go policyjnym dozorem, zakazem opuszczania kraju oraz zastosował poręczenie majątkowe.

Card Sharing jest metodą pozwalającą na dekodowanie sygnału cyfrowych platform telewizyjnych i jest możliwy w przypadku podłączenia odbiornika telewizji cyfrowej do sieci internetowej. Proceder polega na tym, że użytkownik (dawca) udostępnia sygnał przy pomocy specjalistycznego oprogramowania. Dawca przekazuje biorcom dołączającym się do niego adres IP serwera oraz hasło dostępowe. Ponadto biorca w tunerze nie musi mieć zainstalowanych kart płatnych telewizji. Odkodowanie sygnału odbywa się za pośrednictwem internetu po pozytywnym zweryfikowaniu kart na serwerze dawcy.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowoczesny rezonans magnetyczny w szpitalu przy ul. Rycerskiej

RZESZÓW. W Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II w Rzeszowie otwarto nowoczesną Pracownię Rezonansu Magnetycznego. Pracownia posiada kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Powstała dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Rzeszów

Ruszyła rozbudowa drogi z Rzeszowa do Jasionki. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Inwestycję za ponad 124 mln zł realizuje firma Budimex S.A.

Rzeszów

Dodatkowe pieniądze w budżecie Rzeszowa na projekty trzech inwestycji

RZESZÓW. Na wniosek Konrada Fijołka prezydenta Rzeszowa rada miasta zarezerwowała dodatkowe pieniądze w budżecie miasta na trzy ważne inwestycje.

Rzeszów

Budowa nowej szkoły i przedszkola przy ul. Kwiatkowskiego na finiszu

RZESZÓW. Obiekt ma być gotowy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Będzie tam miejsce dla 450 uczniów i 300 przedszkolaków.

Rzeszów

14 ekologicznych autobusów dla Rzeszowa. Umowy podpisane

RZESZÓW. Do Rzeszowa trafi kolejnych 14 ekologicznych autobusów. Miasto podpisało umowy na ich dostawę z firmami Autosan i Solaris.

Rzeszów

Rekordowy czerwiec na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Blisko 80 tysięcy pasażerów obsłużył w czerwcu 2022 r. port lotniczy Rzeszów-Jasionka. 

Rzeszów

Rusza budowa II linii technologicznej ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. Wmurowano kamień węgielny pod budowę II linii technologicznej Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie.  Inwestycja PGE Energia Ciepła z Grupy PGE ma być gotowa w IV kwartale 2024 roku.

Reklama