Rzeszów - Czwartek, 28.11.2024
Reklama

27 wiat przystankowych do wymiany. Kolejnych 29 zatok wymaga przebudowy

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW.  27 starych wiat zostanie wymienionych na nowe. Przy 29 już istniejących nowych wiatach zostaną wykonane prace związane m.in. z przebudową zatok. Całość ma zostać zakończona do 30 listopada 2020 roku.

Ratusz kontynuuje wymianę wiat przystankowych na terenie miasta. Tym razem przetarg na zaprojektowanie i przebudowę zatok dotyczy 27 lokalizacji. Znaczna większość z nich będzie trzymodułowa, a w ośmiu przypadkach przystanki wyposażone zostaną w instalacje fotowoltaiczne.

Cały przetarg został podzielony na dwie części. Druga część zadania mówi o wyżej wspomnianych 27 przystankach, natomiast pierwsza cześć dotyczy przebudowy już istniejących zatok, m.in. prace wiążą się z demontażem i ponownym montażem istniejącej nowej wiaty na przystanku Lisa-Kuli Galeria 01 czy chociażby Cieplińskiego park 02. Pełna lista wiat do przebudowy do pobrania TUTAJ.

Zadania związane z wykonaniem I części przetargu wiążą się m.in. z wymianą krawężników, nawierzchni na zatokach i chodnikach, przebudową lub budową ścieżek rowerowych, przebudową istniejących zjazdów w obrębie zatok autobusowych oraz oświetlenia drogowego, jeżeli oczywiście zajdzie taka konieczność. Pełna lista 27 wiat dostępna jest TUTAJ.
Reklama
Sam fakt przebudowy nie razi, skłania jednak do pewnych przemyśleń związanych z sensownością ponownej ingerencji w już raz przebudowywane zatoki i to w niedawnym czasie, zważywszy na to, że mogło to zostać wykonane już w pierwszym podejściu.

Pierwsza część polega na dostarczeniu i montażu 27 wiat, spośród których 23 przystanki będą trzymodułowe, zaś pozostałe czteromodułowe. Przystanki, na których znajdzie się fotowoltaika są zlokalizowane na ul. Krzyżanowskiego, Chmaja oraz Langiewicza. Dodajmy, że w trakcie prowadzonych prac, zatoki najprawdopodobniej zostaną przeniesione kilka metrów dalej, tak jak to się działo w przypadku już wymienionych wiat.

Szacunkowa wartość zadania wynosi 5,9 mln zł. Czas wykonania ww. zadań upływa 30 listopada 2020 roku, zaś otwarcie ofert odbędzie się 12 września br. Projekt budowy i przebudowy istniejących wiat został dofinansowany z funduszy unijnych, z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020. 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

MOPS w Rzeszowie pomoże osobom objętym kwarantanną

RZESZÓW. Uruchomiono dwa numeru do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie, pod które mogą dzwonić osoby potencjalnie zarażone koronawirusem.

Rzeszów

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie nie zamknie kościołów i nie odwoła mszy

RZESZÓW. Znamy stanowisko ws. szerzącej się pandemii koronawirusa Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Nowa organizacja dojść na perony stacji Rzeszów Główny. Demontują konstrukcje kładki nad torami

RZESZÓW. Od 11 marca na stacji Rzeszów Główny wprowadzono nową organizację dojść do peronów. Podróżni skorzystają z dodatkowego tymczasowego przejścia zamiast kładki.

Rzeszów

Miasto zamyka Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych

RZESZÓW. Punkty Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa mieszczące się w galeriach handlowych oraz Punkt Informacyjny UM Rzeszowa w hipermarkecie bi 1 od 12 marca 2020 r. są nieczynne do odwołania.

Rzeszów

Specjalny telefoniczny dyżur ekspercki rzeszowskiego oddziału ZUS

Telefoniczny dyżur ekspercki odbędzie się w czwartek 12.03.2020. Eksperci będą odpowiadać na pytania w godz. 11:00 – 13:00 pod numerem telefonu 17 858 61 85.

Rzeszów

Komunikat ZTM: Od 13 marca zmiany w komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zawieszeniu kursów oznaczonych literką „s”.

Rzeszów

Gmach Sądu Okręgowego powstanie na os. Drabinianka

RZESZÓW. Radni przyjęli projekt uchwały mówiący o przyszłej lokalizacji Sądu Okręgowego. Za lokalizacją przy ul. Zielonej i ul. Granicznej było 24 radnych.

Rzeszów

Niecodzienne rozstrzygnięcie ws. zabezpieczenia terenów zielonych wzdłuż Wisłoka

RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa nie wzięli udziału w głosowaniu nad przyjęciem planu zagospodarowania terenów wzdłuż Wisłoka. „Za” byli radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.

Reklama