Rzeszów - Wtorek, 26.11.2024
Reklama

11 listopada utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Zmiany w kursach MPK

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. W sobotę, 11 listopada w Rzeszowie odbędzie się 11 edycja PKO Biegu Niepodległości. W związku z tym, w trakcie trwania zawodów, należy spodziewać się utrudnień w centrum Rzeszowa. Część ulic zostanie zamknięta, autobusy MPK pojadą zmienionymi trasami. Niewielkie utrudnienia wystąpią również w związku z oficjalnymi obchodami Święta Niepodległości.

Start i meta 11. Biegu Niepodległości zlokalizowane będą na rzeszowskim Rynku. Zawody rozpoczną się o godz. 11.11. Ich zakończenie planowane jest około godz. 13:30. Na czas trwania biegu, niektóre ulice zostaną częściowo lub całkowicie zamknięte dla ruchu. 

Trwa biegu przedstawia się następująco: ul. Kościuszki, Placem Farnym, ul. Sokoła, ul. Sobieskiego, ul. Grunwaldzką (od Sobieskiego do Piłsudskiego) Al. Piłsudskiego, Al. Cieplińskiego, ul. Zygmuntowską (od ul. Moniuszki do ul. Jagiellońskiej), ul. Jagiellońską (od ul. Zygmuntowskiej do ul. 3-go Maja), ul. 3-go Maja, Al. Lubomirskich, ul. Szopena (od ul. Kilara do Pl. Śreniawitów), Pl. Śreniawitów, ul. Hetmańską, Bulwarami nad Wisłokiem (zawodnicy pobiegną w kierunku Lisiej Góry, gdzie zawrócą), dalej przez Olszynki, ul. Szopena, Al. Lubomirskich, ul. 3-go Maja, ul. Kościuszki do Rynku, gdzie będzie meta biegu.

! Odcinki ulic oraz ulice zaznaczone pogrubieniem będą całkowicie wyłączone z ruchu. 

Na Al. Piłsudskiego, od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do ronda i na Al. Cieplińskiego od ronda do skrzyżowania z ul Zygmuntowską, zawodnicy pobiegną „pod prąd”. Samochody będą mogły poruszać się na przeciwnym pasie. 

Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się od godz. 6:00. Związane one będą z rozstawianiem elementów zabezpieczających na trasie biegu. Cała trasa zamknięta będzie od godz. 10.00 do godz. 13.30.

Ruch kołowy będzie przywracany stopniowo po przejechaniu radiowozu zamykającego bieg główny. Utrudnienia będą eliminowane wraz z bieżącym usuwaniem barier zabezpieczających.

Zmiany tras autobusów MPK


Utrudnienia w komunikacji miejskiej będą obowiązywać w godzinach 10:00 – 13:00.
  • Linia nr 6: Ustrzycka – … – Piłsudskiego – Cieplińskiego – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Słocińska;
  • Linia nr 8: Warszawska/Rudna Wielka – … – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Sikorskiego;
  • Linia nr 10: Bł. Karoliny – … – Pl. Wolności – Rejtana – Kopisto – Podwisłocze – … – Łukasiewicza;
  • Linia nr 12: Trembeckiego – … – Bardowskiego – Pl. Wolności – Cieplińskiego – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Budziwojska;
  • Linia nr 13: Langiewicza – … – Marszałkowska – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Lwowska;
  • Linia nr 26: Krakowska – … – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Cienista;
  • Linia nr 31: Lubelska – … – Pl. Wolności – Rejtana – Kopisto – Podwisłocze – … – Sikorskiego;
  • Linia nr 34: Błękitne Wzgórze – … – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Lwowska;
  • Linia nr 37: Trembeckiego – … – Marszałkowska – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Hermanowa;
  • Linia nr 58: Dworzec Lokalny – … – Lisa–Kuli – Dąbrowskiego – W. Pola – Hetmańska – … – Hermanowa;

Wyżej wymienione trasy tymczasowe obowiązują również w kierunkach powrotnych.
Reklama

Ponadto, na alejach Cieplińskiego i Piłsudskiego wystąpią czasowe zatrzymania lub spowolnienia ruchu. Wymiana pasażerska na przystankach Cieplińskiego 01 oraz Piłsudskiego U. Wojewódzki 03 odbywać się będzie na pasie ruchu na wysokości przystanku.

Utrudnienia w ruchu w związku z obchodami Święta Niepodległości 


O godz. 10.00 rozpoczną się oficjalne uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. Po mszy świętej i uroczystości na Placu Farnym uczestnicy obchodów przejdą ul. Matejki, Kopernika, Plac Ofiar Getta i Sobieskiego na Plac Wolności pod pomnik Józefa Piłsudskiego. W związku z tym w godzinach od 11:00 do 13.30 zamknięta dla ruchu kołowego będzie ul. Sobieskiego od skrzyżowania z ul. Grunwaldzka do Placu Wolności. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragiczny wypadek na A4 koło Rzeszowa. Nie żyją dwie osoby, kilkanaście rannych

RZESZÓW. Bus przewożący osoby z niepełnosprawnością dachował po zderzeniu z samochodem osobowym. W wypadku zginęły dwie osoby, siedem trafiło do szpitali. Utrudnienia na autostradzie mogą potrwać kilka godzin.

Rzeszów

Poranne wypadki z udziałem pieszych w Rzeszowie

RZESZÓW. Dwie kobiety zostały poszkodowane w dwóch wypadkach, do których doszło dziś rano na ulicach Rzeszowa. Na ul. Rejtana kierujący fiatem potrącił 59-letnią kobietę, a na ul. Hanasiewicza kierująca chevroletem potrąciła 48-latkę....

Rzeszów

Akademia 50+. Rekrutacja na kolejny rok akademicki

RZESZÓW. To już trzynasta edycja Akademii 50+ działającej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W nowym roku akademickim na słuchaczy czeka wiele ciekawych propozycji.

Rzeszów

Seniorzy otrzymali kolejne "opaski życia"

RZESZÓW. Kolejnych 158 seniorów otrzymało „opaski życia”. Urządzenia przekazano w ramach programu ,,Korpus Wsparcia Seniorów’’ który realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Rzeszów

"This is Slovakia" - wystawa z okazji 30-lecia powstania Republiki Słowackiej

RZESZÓW. W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie otwarto wystawę „Did you know? This is Slovakia”. Ekspozycja została przygotowana z okazji 30-lecia powstania Republiki Słowackiej.

Rzeszów

Rusza rozbudowa ul. Wołyńskiej na osiedlu Kotuli

​RZESZÓW. Inwestycję zrealizuje firma Strabag, która jest już na placu budowy.

Rzeszów

Dzień bez samochodu. Bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. W Rzeszowie jak i w wielu innych polskich i europejskich miastach trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jest to kampania Komisji Europejskiej podnosząca świadomość na temat zrównoważonej mobilności miejskiej.

Rzeszów

Nowy mural upamiętniający Tadeusza Nalepę [ZDJĘCIA]

RZESZOW. Malowidło powstało na ścianie o powierzchni 210 m2, na budynku przy ulicy Hetmańskiej 43. To właśnie w tym bloku Tadeusz Nalepa mieszkał w latach 1945 – 1955.

Reklama