Rzeszów - Piątek, 01.11.2024
Reklama

10. PKO Bieg Niepodległości. Ulicami Rzeszowa pobiegnie ponad 1800 zawodników

Dodano:

fot. Materiały prasowe PKO Banku Polskiego
fot. Materiały prasowe PKO Banku Polskiego
RZESZÓW. 11 listopada w Rzeszowie odbędzie się jubileuszowy, 10. PKO Bieg Niepodległości. Pod względem frekwencji będą to najliczniejsze zawody w tegorocznym kalendarzu imprez biegowych w stolicy Podkarpacia. W imprezie weźmie udział ponad 1800 zawodników.

Start i meta biegu zlokalizowane będą na płycie rzeszowskiego Rynku. Biegacze wystartują o godz. 11:11, po odśpiewaniu hymnu państwowego. Część zawodników pobiegnie z wielką, mierzącą ponad 30 metrów flagą Polski.

Wszyscy uczestnicy 10. PKO Biegu Niepodległości otrzymają specjalny okolicznościowy medal. Z okazji dziesiątej, jubileuszowej edycji biegu dodatkowe nagrody otrzymają zawodnicy, którzy zajmą miejsca: 100, 200, 300, 400, 500, 600, 700, 800, 900 i 1000.

- Przygotowaliśmy mnóstwo nagród dla zawodników, którzy zajmą czołowe lokaty, zarówno w klasyfikacji open, jak i w swoich kategoriach wiekowych. Bez względu na osiągnięte wyniki, każdy, kto ukończy bieg dostanie okolicznościowy medal. – mówi Piotr Kowal ze stowarzyszenia „Rzeszów Biega”, które organizuje zawody.  

Trasa i utrudnienia w ruchu

Zwodnicy wyruszą o godz. 11:11 i pobiegną ulicami:
  • Kościuszki
  • Sokoła
  • Sobieskiego
  • Grunwaldzką
  • Piłsudskiego
  • Cieplińskiego
  • Zygmuntowską
  • Jagiellońską
  • 3 Maja
  • Lubomirskich
  • Szopena
  • Hetmańską
  • i Bulwarami nad Wisłokiem.

W tych miejscach kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu, które wystąpią od godz. 5:30 rano, ale część pasów ruchu zostanie zamknięta dopiero o godz. 10:00. Np. na al. Cieplińskiego i Piłsudskiego zamknięty będzie tylko jeden pas ruchu. Z kolei ulice Zygmuntowska i Jagiellońska na odcinkach, przez które pobiegną zawodnicy będą zamknięte dla ruchu całkowicie.

- Przepraszamy mieszkańców za te utrudnienia, ale one będą minimalne i liczymy, że każdy je zaakceptuje. To nasze wspólne święto, dlatego zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w biegu, a także do kibicowania – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa. I wskazuje, że tegoroczny bieg będzie wyjątkowy nie tylko ze względu na jego jubileuszową edycję. – Sport to zdrowie i pozytywna energia, antidotum na wszelkie nieszczęścia. Bądźmy otwarci na świat i cieszmy się z tego, że jesteśmy niepodległym krajem. To co dzieje się za naszą wschodnią granicą dowodzi, że niepodległość nie jest dana nikomu na zawsze i trzeba ją świętować, mówić o niej głośno. Bądźmy tego dnia razem – mówi wiceprezydent Stachowska.
Reklama
Ponad 1800 zawodników

Wszystkie pakiety startowe w rejestracji internetowej zostały już wykupione. Oznacza to, że start zadeklarowało 1750 osób. – Pulę dodatkowych miejsc przygotowaliśmy jeszcze dla spóźnialskich, którzy zechcą zrejestrować się osobiście w biurze zawodów. Nie ma ich jednak bardzo wiele, dlatego zachęcam do szybkiej rejestracji – mówi Mirosław Wierzbicki z „Rzeszów Biega”.

Biegnę dla Poli

Przy okazji 10. PKO Biegu Niepodległości odbędzie się również akcja charytatywna „Biegnę dla Poli”. 10-miesięczna Pola choruje na SMA (rdzeniowy zanik mięśni) typ 1, czyli najostrzejszą postać postępującej choroby. Dziewczynka wymaga codziennej rehabilitacji. Szansą dla niej jest terapia genowa, która kosztuje ponad 10 mln zł. Pola jest podopieczną Fundacji Siepomaga. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na jej leczenie darowiznę w kwocie 10 tys. zł.

Biegacze chętni, by wesprzeć leczenie dziewczynki przyczepią na koszulkę specjalne identyfikatory z napisem „Biegnę dla Poli”.
 

Kliknij, aby powiększyć


 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od środy zamknięty przejazd kolejowy na ul. Langiewicza. Zmiany w komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W związku z przebudową przejazdów kolejowych w ciągu ulic Langiewicza oraz Hanasiewicza, nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Warszawskiej. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Ul. Warszawska zyska dodatkową jezdnię, co ułatwi dojazd do autostrady A4, a także lotniska w Jasionce. Umowa na wykonanie prac jest już podpisana. Kontrakt zrealizuje firma Strabag.

Rzeszów

Ruszyła modernizacja budynku dworca PKP

RZESZÓW. Na dworcu Rzeszów Główny trwają już pierwsze prace budowlane. Budynkowi przywrócony zostanie modernistyczny charakter. Roboty mają zakończyć się pod koniec 2023 roku.

Rzeszów

Inwentaryzacja drzew w Rzeszowie. Powstanie elektroniczna baza danych

RZESZÓW. Ile jest w Rzeszowie drzew? Jakich gatunków? W jakiej są kondycji? M.in. odpowiedzi na takie pytania da inwentaryzacja dendrologiczna drzew, która rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie totem dla rowerzystów. Na razie pilotażowo

RZESZÓW. Urządzenie zostanie zamontowane na ścieżce rowerowej na al. Powstańców Warszawy, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Hetmańską a mostem Karpackim czyli zaporą.

Rzeszów

Policjanci i strażacy na rzeszowskiej Żwirowni

RZESZÓW. Wizyta funkcjonariuszy odbyła się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2022”.

Rzeszów

Wiadukt czy tunel na ul. Langiewicza? Powstanie koncepcja

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie koncepcji budowy wielopoziomowego skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową nr 106 relacji Rzeszów Główny – Jasło. Ma być gotowa w ciągu sześciu miesięcy.

Reklama