Rzeszów - Sobota, 19.04.2025
Reklama

Zderzenie ciężarówki z pociągiem. Nie żyje kierowca samochodu

Dodano:

fot. KWP
fot. KWP
PODKARPACIE. Trwa ustalanie przyczybn wypadku, do którego doszło dziś rano na przejeździe kolejowym w miejscowości Przędzel w powiecie niżańskim. Z niewyjaśnionych przyczyn samochód ciężarowy wjechał pod pociąg relacji Lublin – Wrocław Główny.

Do tragicznego wypadku doszło około godz. 7:30 na przejeździe kolejowo-drogowym w Przędzelu w powiecie niżańskim. Wg wstępnych ustaleń Policji, kierowca ciężarowego mana, wyjeżdżając z terenu budowy, wjechał wprost pod pociąg pospiesznym relacji Lublin - Wrocław. Lokomotywa się wykoleiła. Uszkodzona został sieć trakcyjna.

Na miejscu wypadku zginął 42-letni kierowca samochodu ciężarowego. 30-letni maszynista został ranny i śmigłowcem LPR przetransportowano go do szpitala. Żaden z pasażerów pociągu nie odniósł obrażeń.
Reklama

Dla podróżujących pociągiem zorganizowano komunikację zastępczą. „Pasażerom pociągu relacji Lublin – Wrocław Główny, który brał udział w zdarzeniu, przewoźnik zapewnił przejazd autobusami do stacji Łańcut. Stąd podróżni ruszą w dalszą drogę.” – informuje PKP PLK S.A.

Po zdarzeniu PKP wprowadziło zmiany w komunikacji na linii Stalowa Wola – Przeworsk. Pociągi kierowane są na trasę zmienioną przez stację Kolbuszowa. O zmianach w komunikacji podróżni informowani są na stacjach i przystankach.
 
Źródło: KWP
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Pożar w internacie w Trzcianie. Ewakuowano 232 osoby

PODKARPACIE. Strażacy o pożarze zostali poinformowani dzisiaj o godz. 1.30.

Podkarpacie

XVIII edycja Konkursu "Podkarpacka Nagroda Gospodarcza"

Ideą konkursu jest wyłonienie najlepszych i najaktywniejszych gospodarczo przedsiębiorstw naszego regionu, które dzięki osiąganym wynikom w prowadzonej działalności są lub mogą stać się wzorem dla innych.

Podkarpacie

Najpierw zadał kilka ciosów nożem w plecy, na koniec pozostawił go z wbitym ostrzem

DĘBICA. Za zarzucamy czyn podejrzanemu grozi od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Poszukiwany 20-latek zatrzymał samochód. Trafił na nieoznakowany radiowóz

LEŻAJSK. Kiedy zorientował się, że jest to nieoznakowany radiowóz, a w środku są policjanci zaczął uciekać.

Podkarpacie

Zamknięto wszystkie szlaki turystyczne na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego

PODKARPACIE. Dyrektor Parku podjął decyzję o zamknięciu wszystkich szlaków turystycznych do odwołania.

Podkarpacie

Pijany kurier z zakazem prowadzenia pojazdów. Wpadł podczas rutynowej kontroli

PODKARPACIE. Badanie wykazało u mężczyzny 0,88 promila alkoholu.

Reklama