Rzeszów - Piątek, 25.04.2025
Reklama

Zainaugurowano budowę nowej drogi w Sędziszowie Małopolskim

Dodano:

fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Daniel Kozik
fot. Samorząd Województwa Podkarpackiego/Daniel Kozik
SĘDZISZÓW MŁP. Rozpoczęto prace przy budowie nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 987 w Sędziszowie Małopolskim. Projekt jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Pierwsi kierowcy pojadą nową trasą jesienią tego roku.

Droga poprowadzona po nowym śladzie zapewni płynny przejazd wszystkim kategoriom pojazdów do drogi powiatowej prowadzącej do Kolbuszowej. Wykonawcą wartej blisko 7,5 mln złotych inwestycji jest Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o. Ponad 6,3 mln złotych pochodzi z funduszy unijnych.

Projekt jest kontynuacją budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 987 realizowanej przez PKP PLK S.A. w Kawęczynie Sędziszowskim. W ramach tych dwóch zadań powstanie około dwukilometrowa trasa, omijająca wiadukt kolejowy na ul. Kolbuszowskiej. Obiekt z ograniczoną do 2,5 metra skrajnią (przejeżdżać pod nim mogą pojazdy o wysokości do 2,5 m) stanowił do tej pory „wąskie gardło” na drodze wojewódzkiej łączącej Sędziszów Małopolski z Kolbuszową.

„To bardzo ważny dzień dla Sędziszowa Małopolskiego, bo rozpoczynamy budowę ważnej drogi, której beneficjentem jest województwo podkarpackie. Wzdłuż nowej drogi powstaną ścieżki rowerowe, które finansuje burmistrz i za to mu bardzo dziękuję. Dziś jest to standard, że przy wszystkich nowych drogach buduje się chodniki i ścieżki rowerowe” – stwierdził obecny na inauguracji inwestycji Piotr Pilch, wicemarszałek województwa.
Reklama
Umowa z wykonawcą została podpisana w kwietniu 2017 roku. Inwestycja jest realizowana w systemie “zaprojektuj i wybuduj”, dlatego pierwszym etapem było opracowanie pełnej dokumentacji i uzyskanie wszelkich niezbędnych pozwoleń. Końcem lutego bieżącego roku przekazany został plac budowy i ruszyły roboty.

Zakres inwestycji obejmuje budowę nowego odcinka o długości 0,8 km oraz blisko półkilometrowego odcinka po śladzie istniejącej drogi gminnej (ul. Księżomost). W ramach zadania powstaną m.in. rondo na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 94, zjazdy, przepusty, chodnik, urządzenia ochrony środowiska i system odwodnienia drogi.

W ciągu drogi wojewódzkiej nr 987, w ramach RPO WP 2014-2020 jest realizowana jeszcze jedna inwestycja. Chodzi o południową obwodnicę Kolbuszowej, której budowa ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

W uroczystości rozpoczęcia prac budowlanych, oprócz wicemarszałka udział wzięli między innymi: Adam Hamryszczak - podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, Ewa Leniart - Wojewoda Podkarpacki, Zdzisław Pupa – Senator RP i Bogusław Kmieć – Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Nietrzeźwy kierowca pędził w terenie zabudowanym ponad 100 km/h

PODKARPCIE. 22-letni kierowca toyoty, jechał 103 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Podkarpacie

Znamy laureatów Podkarpackiej Nagrody Samorządowej 2022

​RZESZÓW. Wręczenie nagród 22 edycji Konkursu Podkarpacka Nagroda Samorządowa odbyło się 26 maja 2022 r. w ramach obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w Sali Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. 

Podkarpacie

Tragedia w Krośnie. Nie żyje 14-letni chłopiec

KROSNO. Do tragicznego zdarzenia doszło dziś około godz. 13:00 w Krośnie. 14-letni chłopak, wszedł na słup energetyczny i spadł z wysokości kilku metrów. W wyniku doznanych obrażeń, zmarł.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 112 zakażeń w województwie podkarpackim w ciągu ostatniego tygodnia. Z powodu Covid-19 i chorób współistniejących zmarło 6 osób. 

Podkarpacie

Uwaga! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydał ostrzeżenie 1 stopnia w związku z burzami, jakie spodziewane są w dniu dzisiejszym na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Z Rzeszowa do Lublina w 90 minut. Oddano do ruchu odcinek S19 Niedrzwica Duża - Kraśnik

RZESZÓW. - Był to ostatni fragment szlaku Via Carpatia między Lublinem a Rzeszowem.

Podkarpacie

Pijana matka chciała odebrać dziecko z przedszkola. Miała blisko 3,5 promila

PODKARPACIE. Prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie miała 37-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego, która przyjechała odebrać z przedszkola swojego syna.

Podkarpacie

Rusza nabór do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. W Rzeszowie dwa punkty rekrutacyjne

PODKARPACIE. Z tej okazji, w kilkudziesięciu miejscowościach w całej Polsce, w tym również na Podkarpaciu, odbędą się pikniki wojskowe.

Reklama