Rzeszów - Wtorek, 29.04.2025
Reklama

Wypadek autokaru na A4 w Lutkowie. 5 osób zginęło na miejscu

Dodano:

fot. KPP Jarosław
fot. KPP Jarosław
PODKARPACIE. Autokar wiozący obywateli Ukrainy, wpadł do rowu. Autokarem podróżowało 57 osób, 5 zginęło na miejscu. Ranni trafili do podkarpackich szpitali.

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj, przed północą na autostradzie A4 w Lutkowie, w powiecie jarosławskim. Wg wstępnych ustaleń Policji, kierowca autobusu z nieznanych przyczyn zjechał z drogi, wjechał w bariery zabezpieczające, a następnie przełamując zabezpieczenia zsunął się z nasypu do rowu. Autobus, w którym podróżowało 57 osób, przewrócił się na bok.

5 pasażerów zginęło na miejscu. Rannych zostało 41 osób - przewieziono je do szpitali w Rzeszowie, Przemyślu, Jarosławiu, Przeworsku, Lubaczowie i Rudnej Małej. Pozostałe osoby, które nie odniosły obrażeń  znajdują się w jednym z internatów na terenie Jarosławia. Policjanci ustalili, że kierowca autobusu był trzeźwy. Trwa ustalenie przyczyn wypadku.

Informacji o osobach poszkodowanych w wypadku udziela Komenda Powiatowa Policji w Jarosławiu - nr tel. 47 8241 311.
 
Źródło: KPP Jarosław
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ponad 100 interwencji podkarpackich strażaków. "Na szczęście nikt nie został ranny"

PODKARPACKIE. 104 razy wyjeżdżali podkarpaccy strażacy do usuwania skutków silnego wiatru jaki od wczoraj wieje w naszym regionie.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 500 zakażeń, dużo zgonów [17.02.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwa Zdrowia, województwo podkarpackie znalazło się na ostatniej pozycji pod względem liczby nowych zakażeń w kraju.

Podkarpacie

Alert IMGW! Silny wiatr i burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia w związku z prognozowanym silnym wiatrem na terenie całego województwa podkarpackiego. Spodziewane są również burze.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 600 zakażeń, 20 zgonów [16.02.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 617 zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu, w tym 85 ponownych zakażeń. 

Podkarpacie

Kolejny odcinek Via Carpatia w realizacji. Powstanie ponad kilometrowa estakada

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na projekt i budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku Babica – Jawornik.

Podkarpacie

Podkarpacka policja podsumowała „Trzeźwy poranek”. Skontrolowano ponad 28 tys. kierowców

PODKARPACIE. Zakończyły się dwudniowe działania policjantów na podkarpackich drogach, mające na celu eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. 

Podkarpacie

Dworzec kolejowy Stalowa Wola Rozwadów zostanie przebudowany

PODKARPACIE. Głównym celem przebudowy dwroca jest przywrócenie historycznego piękna elewacji budynku i podniesienie standardu obsługi podróżnych. 

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [15.02.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwa Zdrowia, województwo podkarpackie znalazło się na przedostatniej pozycji pod względem liczby nowych zakażeń w kraju.

Reklama