Rzeszów - Środa, 23.04.2025
Reklama

Wybrano wykonawców remontu trzech mostów na Podkarpaciu

Dodano:

fot. GDDKiA Rzeszów
fot. GDDKiA Rzeszów
PODKARPACIE. Rzeszowski oddział GDDKiA wybrał wykonawców w przetargu na remont trzech mostów w ciągu dróg krajowych nr 9, 73 i 94. Prace remontowe mają zostać wykonane jeszcze w tym roku.

Zadanie podzielono na trzy części: remont mostu w Nowej Dębie w ciągu DK9 Radom – Rzeszów, remont mostu w miejscowości Klecie w ciągu DK73 Wiśniówka – Jasło oraz remont mostu przez San w Radymnie w ciągu DK94 Jędrzychowice – Korczowa.

Mosty w Nowej Dębie oraz w Radymnie wyremontuje PRIMOST POŁUDNIE Sp. z o.o. - Lider Konsorcjum i Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Spółka Akcyjna – Partner Konsorcjum została wybrana jako najkorzystniejsza na remont mostu w m. Nowa Dęba, w ciągu DK9 oraz na remont mostu przez rz. San w m. Radymno, w ciągu DK94.

Z kolei naprawą mostu przez rz. Gogołówka w m. Klecie w ciągu drogi krajowej nr 73 Wiśniówka – Jasło zajmie się firma MG Infrastruktura Marian Wołczyk.

Prace mają być realizowane tzw. połówkami, czyli z zachowaniem jednokierunkowego ruchu kołowego w trakcie prowadzenia robót. Remonty mają być zakończone do końca października br.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wniosek o zezwolenie na budowę przygranicznego odcinka S19

RZESZÓW. GDDKiA złożyła do Wojewody Podkarpackiego wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dotyczący drogi ekspresowej S19 na odcinku Dukla – Barwinek.

Podkarpacie

Obfite opady śniegu na Podkarpaciu. Ponad 280 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Pełne ręce roboty mieli podkarpaccy strażacy w miniony weekend. Odnotowano 286 interwencji dotyczących usuwania skutków obfitych opadów śniegu.

Podkarpacie

Wypadek szkolnego busa w powiecie mieleckim. 4 osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Dziś rano w powiecie mieleckim, bus przewożący uczniów wpadł do rowu. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Cztery osoby trafiły do szpitala na badania.

Podkarpacie

Wypadek w Sędziszowie Małopolskim. 6 osób rannych, w tym dzieci

SĘDZISZÓW MAŁOPOLSKI. Służby pracują na miejscu wypadku, do którego doszło dziś rano na ul. Księżomost w Sędziszowie Małopolskim. W zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką, rannych zostało cześć osób, w tym czworo dzieci.

Podkarpacie

Trudne warunki na drogach. Policja apeluje "o rozwagę i zdrowy rozsądek"

PODKARPACIE. W związku z intensywnymi opadami śniegu, warunki na drogach są trudne. Policja apeluje „o rozwagę i zdrowy rozsądek” i przypomina kilka zasad, którymi warto kierować się podczas jazdy w okresie zimowym.

Podkarpacie

Alert IMGW. Intensywne opady śniegu na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Jak zapowiadają synoptycy, biały puch pokryje niemal całe województwo. Spadnie od 10 co 15 cm śniegu.

Podkarpacie

Prezydent Andrzej Duda z wizytą na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W czwartek, 23 listopada 2023 r. rozpocznie się dwudniowa wizyta Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wraz z małżonką na Podkarpaciu. Głowa państwa odwiedzi Łańcut i Jasionkę.

Podkarpacie

Sypnie śniegiem na Podkarpaciu. IMGW wydał ostrzeżenie

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada intensywne opady śniegu na Podkarpaciu. W związku z tym wydano ostrzeżenie 1 stopnia.

Reklama