Rzeszów - Wtorek, 29.04.2025
Reklama

W Stalowej Woli wyprodukowano haubice dla Wojska Polskiego

Dodano:

fot. Huta Stalowa Wola S.A.
fot. Huta Stalowa Wola S.A.
STALOWA WOLA. 16 marca br. z Huty Stalowa Wola wyruszyły w Polskę samobieżne haubice KRAB. To kolejne 8 haubic oraz wozów towarzyszących, które dotrą do Wojska Polskiego.

Przypomnijmy, że 14.12.2016 r. Zarząd Huty Stalowa Wola S.A. podpisał z Inspektoratem Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej umowę na dostawę IV dywizjonowych modułów ogniowych o kryptonimie REGINA. Wartość umowy przekracza 4,5 mld złotych. Ten kontrakt jest jednym z największych kontraktów zleconych w polskim przemyśle obronnym.

Tym samym HSW S.A. rozpoczęła produkcję seryjną wyposażenia dla pierwszego (a biorąc pod uwagę umowę wdrożeniową – drugiego), Dywizjonowego Modułu Ogniowego „Regina”, składającego się z 24 sh „Krab” kal. 155 mm.
Reklama
Warto przypomnieć, że w skład każdego DMO Regina wchodzą, poza środkami ogniowymi, także 3 Wozy Dowódczo-Sztabowe (WDSz), 8 Wozów Dowódczych (WD) różnego szczebla, 6 Wozów Amunicyjnych (WA) i Wóz Remontu Uzbrojenia i Elektroniki (WRUiE).

„Jest to wyjątkowy moment dla HSW S.A., ponieważ przekazanie sprzętu jest zwieńczeniem długotrwałego procesu konstrukcyjno – technologiczno – produkcyjnego i – co najważniejsze - sprzęt przekazujemy zgodnie z harmonogramem Umowy z Zamawiającym”– podkreśla Bartłomiej Zając, Prezes Zarządu Huty Stalowa Wola S.A.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Po 12 latach wraca połączenie kolejowe z Mielca do Dębicy

PODKARPACIE. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zapowiedziały zmianę rozkładu jazdy na kolei od 29 sierpnia br. Na Podkarpaciu po 12 latach podróżni skorzystają z połączeń na trasie Mielec – Dębica.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowy raport zakażeń na Podkarpaciu [18.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Nie potwierdzono zgonów.

Podkarpacie

18 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu [17.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Nie potwierdzono zgonów.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w warsztacie w Rakszawie. Nie żyje 37-letni mężczyzna

PODKARPACIE. 37-letni mężczyzna został śmiertelnie ranny podczas pracy w jednej z firm w Rakszawie. Okoliczności wypadku wyjaśnia Policja, pod nadzorem prokuratury oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy.

Podkarpacie

Koronawirus. Raport zakażeń na Podkarpaciu [16.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Tyle samo osób wyzdrowiało. Nie odnotowano żadnych przypadków śmiertelnych.

Podkarpacie

Pożar domu w Markowej. Nie żyje 57-letnia właścicielka

PODKARPACIE. W nocy z soboty na niedzielę w Markowej w powiecie łańcuckim doszło do pożaru drewnianego domu. W środku odnaleziono mieszkającą w nim właścicielkę. Niestety, pomimo reanimacji, życia kobiety nie udało się...

Podkarpacie

Kolejna ofiara wody na Podkarpaciu. 28-latek utonął w Zalewie Sieniawskim

PODKARPACIE. 28-letni mężczyzna jest czwartą ofiarą wody podczas tegorocznych wakacji na Podkarpaciu. Mężczyzna utonął w miejscowości Odrzechowa w Zalewie Sieniawskim.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [13.08.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 13 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w województwie podkarpackim. Wyzdrowiało 9 osób, 1 osoba zmarła.

Reklama