Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

W Przemyślu ruszyło Radio RMF Ukraina

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Grupa RMF uruchomiła radio RMF Ukraina z informacjami i poradami dla uchodźców. Stacja nadaje na częstotliwościach 98,6 FM przez całą dobę i nie emituje reklam.

Program nadawany jest w języku ukraińskim i zawiera najpotrzebniejsze informacje i porady na temat procedur podczas wjazdu do Polski oraz o możliwościach uzyskania pomocy od organizacji charytatywnych już w naszym kraju. Na antenie są również podawane wiadomości na temat przepisów i ułatwień, jakie wprowadziła Polska, m.in. na temat opieki zdrowotnej dla uchodźców czy możliwości poszukiwania pracy. Część informacji będzie podawana również w języku angielskim, by dotrzeć z przekazem do osób nieukraińskojęzycznych uciekających przed wojną. Program nie będzie zawierał przekazów reklamowych.
Reklama
Radio RMF Ukraina udało się uruchomić w ciągu 30 godzin od powstania pomysłu.

„Urząd Komunikacji Elektronicznej błyskawicznie dobrał częstotliwość i wydał decyzję na czasową emisję, która została uzgodniona z Przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jesteśmy też bardzo wdzięczni spółce Emitel, która w ciągu kilku godzin przygotowała stację nadawczą, z której emitowany jest program” – mówi Andrzej Mielimonka, prezes spółki Multimedia wchodzącej w skład Grupy RMF.

Program Radia RMF Ukraina przygotowują osoby mówiące biegle po ukraińsku, które do współpracy przy projekcie zaprosiła Grupa RMF. Nadawany jest całą dobę na częstotliwości 98,6 FM z Przemyśla.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Alert IMGW. W środę burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami, jakie spodziewane są w środę (29.05) na terenie Podkarpacia.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Markowej. Nie żyje 20-letnia kobieta

MARKOWA. 20-letnia kobieta kierująca fordem, uderzyła w bariery ochronne, wpadła do przydrożnego rowu i dachowała. Niestety, jej życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Tragiczny wpadek w Książnicach. Kobietę przygniótł ciągnik rolniczy

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na prywatnej posesji w miejscowości Książnice w powiecie mieleckim. 70-kobieta został przygnieciona przez ciągnik. Pomimo reanimacji, kobieta zmarła.

POLICYJNA AKCJA

„(Nie)trzeźwy poranek” na podkarpackich drogach. Zatrzymano ponad 50 kierowców

PODKARPACIE. Blisko 11 tys. skontrolowanych kierowców, 52 osoby po spożyciu alkoholu - to bilans wczorajszych działań podkarpackich policjantów na drogach regionu.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW dla Podkarpacia. W czwartek burze, ulewny deszcz i wiatr

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne w tym tygodniu ostrzeżenie przed burzami, jakie spodziewane są na Podkarpaciu. Burzom będzie towarzyszył silny wiatr, deszcz oraz miesiącami grad.

DACHOWANIE FIATA

Tragiczny wypadek w Goliszowcu. Nie żyje 20-letni kierowca

PODKARPACIE. Na trasie z Goliszowca do Rzeczycy Długiej w powiecie stalowowolskim doszło do tragicznego wypadku. 20-letni kierowca fiata stracił panowanie nad autem i dachował. Niestety, zmarł w szpitalu. Trwa wyjaśnianie przyczyn tego...

BURZE, WIATR i ULEWNY DESZCZ!

IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla całego woj. podkarpackiego

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia w związku z prognozowanymi burzami na terenie całego województwa podkarpackiego.

ŚMIERTELNY WYPADEK

Dachowanie samochodu na DW881 w Medyni Głogowskiej. 1 osoba nie żyje

MEDYNIA GŁOGOWSKA. Na drodze wojewódzkiej nr 881 w Medyni Głogowskiej dachował samochód, którym podróżowały trzy osoby. Wszystkie trafiły do szpitala. Niestety jedna z nich, 87-letnia pasażerka zmarła.

Reklama