Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Tymczasowy areszt dla sprawcy wypadku w Medyni Głogowskiej, w którym zginał 54-latek

Dodano:

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
PODKARPACIE. Sąd Rejonowy w Łańcucie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny, który w niedzielę doprowadził do tragicznego wypadku w Medyni Głogowskiej. 21-latek w chwili zdarzenia był pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, po godz. 8 na drodze wojewódzkiej nr 881. Jak ustalili policjanci, peugeotem jechało czterech młodych mężczyzn. Na łuku drogi kierujący tym pojazdem stracił panowanie nad samochodem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam peugeot uderzył w jadącego daewoo matiza, którym kierował 54-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego.

Pomimo podjętej na miejscu reanimacji życia 54-latka nie udało się uratować. Do szpitala trafiły również cztery osoby jadące peugeotem. Jeden z pasażerów, w ciężkim stanie, został zabrany przez załogę lotniczego pogotowia ratunkowego.
Reklama
Policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego, który kierował peugeotem. Badanie stanu trzeźwości wskazało w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Od mężczyzny została również pobrana krew do badań na obecność środków psychoaktywnych. 21-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Łańcucie, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 21-latka na trzy miesiące. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku, prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.  
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ewa Leniart odwołana ze stanowiska wojewody podkarpackiego

PODKARPACIE. - Z dniem 2 listopada br., Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwołał Ewę Leniart ze stanowiska Wojewody Podkarpackiego - poinformował Michał Mielniczuk, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego.

Podkarpacie

Podkarpaccy policjanci wstępnie podsumowali działania "Wszystkich Świętych"

PODKARPACIE. 6 wypadków, 7 osób rannych, 1 ofiara śmiertelna, 17 nietrzeźwych kierowców – tak wygląda na dzień dzisiejszy bilans działań podkarpackich policjantów związanych z dniem Wszystkich Świętych.

Podkarpacie

Podkarpacie. Dodatkowa akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

PODKARAPCIE. W dniach od 9 do 16 listopada 2023 r. na terenie województwa podkarpackiego odbędzie się dodatkowa akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Działania obejmą zasięgiem obszar o szerokości około 15 – 20...

Podkarpacie

Podkarpackie służby gotowe na zimę

PODKARPACIE. Podkarpackie służby są w pełnej gotowości do podjęcia wszelkich działań w sezonie zimowym, zapewnia wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Podkarpacie

Wypadek na autostradzie, w korku bus wiozący dziecko pod respiratorem. Pomogli policjanci

PODKARPACIE. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach eskortowali busa transportującego dziecko podłączone do respiratora. Bus utknął w korku po wypadku na autostradzie, a w urządzeniu podtrzymującym życie kończyła się bateria.

Podkarpacie

14-latek znęcał się nad małym kotem. Wrzucił go do studzienki i rzucał w niego cegłami

PODKARPACIE. Na pomoc zwierzęciu przybyli strażacy. O losie nastolatka zadecyduje sąd rodzinny.

Podkarpacie

Najważniejsze nagrody gospodarcze Podkarpacia wręczone

RZESZÓW. 25 października odbyła się Gala Biznesu podczas której wręczono certyfikaty i wyróżnienia w Programie „Smaczne bo Podkarpackie” 2023 oraz statuetki, dyplomy i wyróżnienia w Konkursie „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” 2023.

Podkarpacie

Tymczasowy areszt dla rodziców podejrzanych o maltretowanie 4-miesięcznej córki

PODKARPACIE. 20-letnia kobieta i 25-letni mężczyzna usłyszeli zarzuty znęcania się nad swoją 4-miesięczną córką. Sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Reklama