Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Trwa budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska [FOTO]

Dodano:

fot. GDDKiA Rzeszów
fot. GDDKiA Rzeszów
PODKARPACIE. Trwają prace budowlane związane ze stworzeniem 15-kilometrowej obwodnicy Niska i Stalowej Woli. 

Na budowie ponad 15-kilometrowej obwodnicy Stalowej Woli i Niska wykonywane są nasypy na trasie głównej, wykopy, warstwa ulepszonego podłoża, warstwa podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem, warstwy podbudowy z kruszywa łamanego, wymiana podłoża gruntowego oraz mury oporowe, a także odhumusowanie i roboty ziemne na jezdniach dodatkowych.

Budowa drogi obwodowej Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77 obejmuje odcinek od Stalowej Woli – skrzyżowanie Trasy Podskarpowej z ul. Chopina do połączenia z realizowaną drogą ekspresową S19 na terenie gminy Nisko.

Inwestycja polega na budowie drogi jednojezdniowej dwupasowej o nawierzchni odpornej na koleinowanie, ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi i dwupoziomowymi, dwoma łącznikami drogowymi, mostami, wiaduktami, przepustami, drogami obsługującymi przyległy teren, urządzeniami ochrony środowiska oraz przebudowę infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją.
Reklama
W ramach budowy powstanie węzeł komunikujący obwodnicę z drogą powiatową przy ul. Czarnieckiego oraz 4 skrzyżowania jednopoziomowe (ronda) komunikujące obwodnicę ze Stalową Wolą,  strefą przemysłową, Niskiem oraz z DK19. Realizacja prac budowlanych rozpoczęła się w maju br. Zakończenie robót planowane jest na kwiecień 2021 roku.

Źródło: GDDKiA Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Alert IMGW. W środę burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami, jakie spodziewane są w środę (29.05) na terenie Podkarpacia.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Markowej. Nie żyje 20-letnia kobieta

MARKOWA. 20-letnia kobieta kierująca fordem, uderzyła w bariery ochronne, wpadła do przydrożnego rowu i dachowała. Niestety, jej życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Tragiczny wpadek w Książnicach. Kobietę przygniótł ciągnik rolniczy

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na prywatnej posesji w miejscowości Książnice w powiecie mieleckim. 70-kobieta został przygnieciona przez ciągnik. Pomimo reanimacji, kobieta zmarła.

POLICYJNA AKCJA

„(Nie)trzeźwy poranek” na podkarpackich drogach. Zatrzymano ponad 50 kierowców

PODKARPACIE. Blisko 11 tys. skontrolowanych kierowców, 52 osoby po spożyciu alkoholu - to bilans wczorajszych działań podkarpackich policjantów na drogach regionu.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW dla Podkarpacia. W czwartek burze, ulewny deszcz i wiatr

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne w tym tygodniu ostrzeżenie przed burzami, jakie spodziewane są na Podkarpaciu. Burzom będzie towarzyszył silny wiatr, deszcz oraz miesiącami grad.

DACHOWANIE FIATA

Tragiczny wypadek w Goliszowcu. Nie żyje 20-letni kierowca

PODKARPACIE. Na trasie z Goliszowca do Rzeczycy Długiej w powiecie stalowowolskim doszło do tragicznego wypadku. 20-letni kierowca fiata stracił panowanie nad autem i dachował. Niestety, zmarł w szpitalu. Trwa wyjaśnianie przyczyn tego...

BURZE, WIATR i ULEWNY DESZCZ!

IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla całego woj. podkarpackiego

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia w związku z prognozowanymi burzami na terenie całego województwa podkarpackiego.

ŚMIERTELNY WYPADEK

Dachowanie samochodu na DW881 w Medyni Głogowskiej. 1 osoba nie żyje

MEDYNIA GŁOGOWSKA. Na drodze wojewódzkiej nr 881 w Medyni Głogowskiej dachował samochód, którym podróżowały trzy osoby. Wszystkie trafiły do szpitala. Niestety jedna z nich, 87-letnia pasażerka zmarła.

Reklama