Rzeszów - Środa, 19.03.2025
Reklama

Śmiertelne w skutkach potrącenie pieszego i ucieczka z miejsca wypadku. 25-latek może trafić do więzienia na 12 lat

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Łańcucie prowadzi śledztwo dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 17 stycznia 2019 roku w miejscowości Rakszawa, w wyniku którego śmierć poniósł mężczyzna w wieku 50 lat. Kierowca miał 1,5 promila.

Do wypadku doszło około godz. 21.00 w miejscowości Rakszawa. Ustalono, że 25 letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego, kierując samochodem osobowym marki Ford, podczas manewru wyprzedzania zderzył się z rowerzystą. W wyniku wypadku rowerzysta doznał ciężkich obrażeń ciała, w następstwie których zmarł w szpitalu. Kierujący pojazdem marki Ford zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu rowerzyście.

Na miejscu wypadku przeprowadzono oględziny celem zabezpieczenia śladów i dowodów umożliwiających identyfikację sprawcy oraz rekonstrukcję zdarzenia. Funkcjonariusze Policji zdołali niezwłocznie ustalić sprawcę wypadku, którym okazał się 25 letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Badanie urządzeniem kontrolno – pomiarowym przeprowadzone wobec kierującego pojazdem marki Ford wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Reklama
W toku śledztwa Konradowi S. ogłoszono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 177 § 2 kk w zw. z art. 178 § 1 kk polegającego na umyślnym naruszeniu zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowanie wypadku, którego następstwem jest śmierć innej osoby.

Ponadto Konrad S. podejrzany jest o kierowanie w dniu 17 stycznia 2019 roku pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (przestępstwo z art. 178a § 1 kk) oraz o nie udzielenie pomocy poszkodowanemu uczestnikowi wypadku drogowego znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia (przestępstwo  z art. 162 § l kk).

Konrad S. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat. Na wniosek prokuratora, Sad Rejonowy w Łańcucie zastosował wobec Konrada S. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Spadek liczby zakażeń, brak zgonów [1.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 116 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Nie odnotowano żadnych nowych przypadków śmiertelnych.

Podkarpacie

Uwaga, będzie ślisko na Podkarpaciu! IMGW wydało ostrzeżenie

PODKARPACIE. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia, dotyczące opadów marznących, jakie spodziewane są w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 220 nowych zakażeń [29.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 222 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarło 14 osób, z których 10 miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Na Podkarpaciu powstanie klaster kosmiczny. Podpisano list intencyjny

RZESZÓW. W podrzeszowskiej Jasionce podpisano list intencyjny, który daje zielone światło dla utworzenia klastra kosmicznego w województwie podkarpackim i realizacji projektu Satelitarnego Systemu Obserwacji Ziemi.

Podkarpacie

Koronawirus. Od 1 lutego otwarte galerie handlowe, muzea i galerie sztuki. Nie będzie godzin dla seniorów

POLSKA/PODKARPACIE. Większość obostrzeń obowiązujących do 31 stycznia 2021 r., zostanie przedłużonych do połowy lutego. Od 1 lutego nastąpią jednak zmiany w handlu i kulturze. Znikną również godziny dla seniorów.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Wzrost liczby zakażeń, zmarło 13 osób [28.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [27.01.2021]

PODKARPACIE. Potwierdzono 182 zakażenia, 79 ozdrowieńców, 10 zgonów.

Podkarpacie

100 mln zł na naprawę podkarpackich dróg

PODKARPACIE. 100 mln złotych z rządowych środków przeznaczone zostanie na remont dróg wojewódzkich, które ucierpiały podczas powodzi.

Reklama