Rzeszów - Poniedziałek, 28.04.2025
Reklama

Śmiertelne w skutkach potrącenie pieszego i ucieczka z miejsca wypadku. 25-latek może trafić do więzienia na 12 lat

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Łańcucie prowadzi śledztwo dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 17 stycznia 2019 roku w miejscowości Rakszawa, w wyniku którego śmierć poniósł mężczyzna w wieku 50 lat. Kierowca miał 1,5 promila.

Do wypadku doszło około godz. 21.00 w miejscowości Rakszawa. Ustalono, że 25 letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego, kierując samochodem osobowym marki Ford, podczas manewru wyprzedzania zderzył się z rowerzystą. W wyniku wypadku rowerzysta doznał ciężkich obrażeń ciała, w następstwie których zmarł w szpitalu. Kierujący pojazdem marki Ford zbiegł z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy pokrzywdzonemu rowerzyście.

Na miejscu wypadku przeprowadzono oględziny celem zabezpieczenia śladów i dowodów umożliwiających identyfikację sprawcy oraz rekonstrukcję zdarzenia. Funkcjonariusze Policji zdołali niezwłocznie ustalić sprawcę wypadku, którym okazał się 25 letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Badanie urządzeniem kontrolno – pomiarowym przeprowadzone wobec kierującego pojazdem marki Ford wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Reklama
W toku śledztwa Konradowi S. ogłoszono zarzut popełnienia przestępstwa z art. 177 § 2 kk w zw. z art. 178 § 1 kk polegającego na umyślnym naruszeniu zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowanie wypadku, którego następstwem jest śmierć innej osoby.

Ponadto Konrad S. podejrzany jest o kierowanie w dniu 17 stycznia 2019 roku pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (przestępstwo z art. 178a § 1 kk) oraz o nie udzielenie pomocy poszkodowanemu uczestnikowi wypadku drogowego znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia (przestępstwo  z art. 162 § l kk).

Konrad S. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat. Na wniosek prokuratora, Sad Rejonowy w Łańcucie zastosował wobec Konrada S. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

W Humniskach k. Brzozowa runął dach domu. W środku były 3 osoby

PODKARPACIE. Powodem zawalenia się dachu był zalegający śnieg. W środku była 3-osobowa rodzina. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [19.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 464 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Zmarło 15 osób, z których 12 miało choroby współistniejące.

Podkarpacie

Koronawirus. Kolejny wzrost liczby zakażeń i zgonów na Podkarpaciu [18.02.2021]

PODKARPACIE.  Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dziś 487 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim, czyli prawie o 100 więcej niż wczoraj.

Podkarpacie

Koronawirus. Blisko 400 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Najwięcej w Rzeszowie [17.02.2021]

PODKARPACIE. Wg najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, w województwie podkarpackim przybyło 396 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, z czego 87 w Rzeszowie. 

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 270 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 4 osoby [16.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Kolejny przetarg na przygotowanie dokumentacji dla obwodnicy Nowej Dęby

PODKARPACIE. Poprzednie postępowanie unieważniono, ze względu na zbyt wysokie oferty wykonawców.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [15.02.2021]

PODKARPACIU. W województwie podkarpackim odnotowano ponad 200 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 320 nowych zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 11 osób [12.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem.

Reklama