Rzeszów - Sobota, 19.04.2025
Reklama

Ruszył przetarg na budowę kolejnych 18 km drogi ekspresowej S19

Dodano:

fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
fot. GDDKiA Oddział w Rzeszowie
PODKARPACIE. Jak podaje GDDKiA, właśnie wystartował przetarg na realizację kolejnego odcinka S19 w naszym województwie. Droga jest częścią międzynarodowego szlaku Via Carpatia.

Przetarg dotyczy budowy fragmentu ekspresówki S19 pomiędzy Duklą i Barwinkiem. Odcinek dojdzie do granicy ze Słowacją. Jednocześnie jest to jeden z najtrudniejszych fragmentów drogi S19 pod względem budowy geologicznej i uwarunkowań środowiskowych występujących na tym terenie.

Zakres prac obejmie budowę dwujezdniowego odcinka o długości 18,2 km – powstaną dwa pasy ruchu w obu kierunkach z zatokami awaryjnymi. Powstanie również węzeł drogowy Barwinek, w miejscu połączenia S19 z DK19.

W ramach inwestycji wybudowane zostaną także obiekty inżynierskie – 15 estakad w ciągu trasy głównej. Najdłuższa z nich będzie miała ok. 1,1 km i rozpięta będzie nad doliną na filarach o wysokości 35 m. Powstanie również dziesięć mostów, sześć wiaduktów drogowych, sześć przejść dla zwierząt oraz wiele innych obiektów w ciągu dodatkowych jezdni.
Reklama
Ponadto droga zostanie wyposażona w dwojakiego rodzaju urządzenia: BRD oraz ochrony środowiska. Przebudowane i rozbudowane zostaną też kolidujące drogi poprzeczne, a także infrastruktura techniczna oraz cieki i urządzenia melioracyjne. Powstaną również cztery miejsca do kontroli i ważenia pojazdów.

Przypomnijmy, że droga ekspresowa S19 jest elementem międzynarodowego szlaku Via Carpatia, W Polsce trasa będzie miała ponad 700 km długości i przebiegać będzie przez cztery województwa. Na Podkarpaciu będzie liczyła docelowo 170 km, z czego 67 km jest już oddanych do ruchu.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Incydent na torach. Czasowo wstrzymano ruch pociągów relacji Strzyżów - Rzeszów

CZUDEC. Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dziś rano na przejeździe klejowym w Czudcu w powiecie strzyżowskim. Nieznany mężczyzna wjechał na strzeżony przejazd kolejowy i pozostawił auto na torach. Konieczne było czasowe wstrzymanie ruchu...

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Leżajsku. Pociąg potrącił mężczyznę

LEŻAJSK. 74-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego zginął pod kołami pociągu. Sprawą zajmuje się policja.

Podkarpacie

Pędził ponad 200 km/h w obszarze zabudowanym

PODKARPACIE. 35-letni kierowca pędził fordem ponad 200 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Okazało się, że 35-latek na już na koncie podobne wykroczenie.

Podkarpacie

Co słychać na budowie S19 Babica - Jawornik?

PODKARPACIE. Zaawansowanie robót na budowie drogi ekspresowej S19 Babica – Jawornik wynosi około 21,5%. W ramach inwestycji powstanie m.in. osiem estakad i pięć wiaduktów.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Bieszczadach. 22-letni motocyklista zginął na miejscu

PODKARPACIE. 22-letni motocyklista stracił panowanie nad jednośladem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z innym motocyklem. Mężczyzna zginął na miejscu.

Podkarpacie

8 osób poszkodowanych w wypadku na DK19

PODKARPACIE. W miejscowości Wyżne, na drodze krajowej nr 19 doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów – bmw i volkswagena. W wypadku rannych zostało 8 osób.

Podkarpacie

W weekend upały na Podkarpaciu, nawet 33 stopnie. IMGW wydał ostrzeżenie

PODKARPACIE. To będzie gorący weekend. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z upałami, jakie prognozowane są na terenie województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

56-latek kąpał się w miejskiej fontannie. Został ukarany mandatem

PRZEMYŚL. 56-letni mężczyzna została ukarany mandatem w wysokości 200 zł za kąpiel w fontannie z niedźwiedziem na przemyskim Rynku. Podczas policyjnej interwencji, 56-latek popełnił jeszcze kilka wykroczeń.

Reklama