Rzeszów - Poniedziałek, 28.04.2025
Reklama

Przyjechała po piwo na stację paliw. Była tak pijana, że miała problem z wyjazdem

Dodano: /

fot. KPP w Jarosławiu
fot. KPP w Jarosławiu

PODKARPACIE. 3,5 promila wydmuchała 51-letnia kobieta, która przyjechała na stację benzynową po piwo, a gdy chciała odjechać, nie była w stanie wrzucić biegu. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Policjanci jarosławskiej komendy otrzymali zgłoszenie, że na stacji paliw w miejscowości Wierzbna znajduje się nietrzeźwa kobieta kierująca samochodem marki renault.

Interweniujący na miejscu funkcjonariusze rozmawiali ze świadkiem zdarzenia. Jak informował mężczyzna, kobieta kierująca renault wydawała się być pod wpływem alkoholu. Po wyjściu z budynku stacji, szła chwiejnym krokiem, a w ręce niosła czteropak piwa. Następnie wsiadła do samochodu i odjechała w kierunku wyjazdu ze stacji. Przed włączeniem się do ruchu zatrzymała pojazd.

Reklama

Świadek zauważył, że kierująca ma problemy z dalszą jazdą, dlatego podszedł do niej i przez otwarte okno zapytał, czy nie potrzebuje pomocy. Kobieta poprosiła mężczyznę, aby „włączył jej pierwszy bieg, bo nie może ruszyć do przodu”. Świadek wyczuł od kierującej alkohol, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i o swoich podejrzeniach powiadomił funkcjonariuszy.

Policjanci zbadali stan trzeźwości 51-latki. Okazało się, że miała 3,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana i trafiła do policyjnej izby zatrzymań. Usłyszała już zarzuty. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KPP w Jarosławiu
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zapowiadają kolejne burze z gradem

PODKARPACIE. Ostrzeżenie obowiązuje do 13 sierpnia, do godz. 06.00.

Podkarpacie

Która gmina jest najbogatsza na Podkarpaciu?

PODKARPACIE. Najbogatszą gminą w województwie podkarpackim była jedna z gmin w powiecie ropczycko-sędziszowskim.

Podkarpacie

61-latek zaatakował maczetą kobietę i mężczyznę

PODKARPACIE. 61-letni mężczyzna przed domem uderzył maczetą w kark 44-latkę.

Podkarpacie

Zamaskowany mężczyzna z nożem w ręce groził pracownikowi sklepu

PODKARPACIE. W czasie kiedy kolbuszowski policjant robił zakupy, do sklepu wszedł zamaskowany mężczyzna z nożem w ręce.

Podkarpacie

Trzech 14-latków włamało się do szkoły podstawowej

JAROSŁAW.  Z racji wieku, 14-latkowie za swoje zachowanie odpowiadać będą przed sądem rodzinnym. 

Podkarpacie

Wypadek na A4. 65-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego w szpitalu

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło w miejscowości Wola Mała.

Podkarpacie

Budowa obwodnicy Sanoka na ostatniej prostej [FOTO]

SANOK. Zakończenie robót planowane jest końcem bieżącego roku.

Podkarpacie

58-latek z nielegalnym arsenałem broni. Znaleziono 5 karabinów i 600 sztuk amunicji

PODKARPACIE. Właścicielowi nielegalnego arsenału grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama