Rzeszów - Piątek, 18.04.2025
Reklama

Przy S19 oraz autostradzie A4 na Podkarpaciu powstanie 6 ramp do odśnieżania ciężarówek

Dodano: /

fot. GDDKiA
fot. GDDKiA

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poszukuje firmy, która wybuduje rampy do odśnieżania samochodów ciężarowych na terenie Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) znajdujących się przy drodze ekspresowej S19 oraz autostradzie A4

Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie dokumentacji projektowej dla sześciu ramp do odśnieżania pojazdów ciężarowych wraz z niezbędnymi elementami do prawidłowego ich funkcjonowania. Rampy mają powstać na MOP-ach przy drodze ekspresowej S19 i autostradzie A4:

• MOP Kamień Wschód przy drodze ekspresowej S19

• MOP Kamień Zachód przy drodze ekspresowej S19

• MOP Bukowa I przy drodze ekspresowej S19

• MOP Bukowa II przy drodze ekspresowej S19

• MOP Jawornik przy autostradzie A4

Reklama

• MOP Jastrząbka przy autostradzie A4

- Przyszły wykonawca będzie odpowiedzialny za wszelkie niezbędne uzgodnienia i decyzje administracyjne pozwalające na realizację inwestycji. Wybuduje zaprojektowaną infrastrukturę i wprowadzi docelową organizację ruchu pozwalającą na bezpieczne korzystanie z nowej infrastruktury i poruszenie się po MOP-ach, po czym wykona dokumentację powykonawczą. Na realizację wszystkich prac wykonawca będzie miał maksymalnie 180 dni od daty podpisania umowy – przekazałaJoanna Rarus, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty pod uwagę będą brane następujące kryteria: cena (60 proc.), przedłużenie okresu gwarancji jakości (20 proc.) oraz skrócenie terminu realizacji umowy (20 proc.). Minimalny okres gwarancji będzie wynosił trzy lata, z możliwością jego wydłużenia o kolejne dwa lata. Wykonawca będzie mógł zaproponować skrócenie terminu realizacji inwestycji o maksymalnie 60 dni.

Rampy do odśnieżania mają ułatwić kierowcom ciężarówek, bezpieczne usuwanie śniegu i lodu ze swoich pojazdów, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach. - To istotne nie tylko dla kierowców, ale również dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Zalegający na dachach pojazdów śnieg może stanowić poważne zagrożenie na drodze, dlatego odpowiednia infrastruktura pozwala zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom – wyjaśnia Joanna Rarus.

Do końca 2026 roku GDDKiA planuje wybudować ponad 70 urządzeń do odśnieżania pojazdów ciężarowych w całej Polsce


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Co słychać na budowie S19 Babica - Jawornik?

PODKARPACIE. Zaawansowanie robót na budowie drogi ekspresowej S19 Babica – Jawornik wynosi około 21,5%. W ramach inwestycji powstanie m.in. osiem estakad i pięć wiaduktów.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Bieszczadach. 22-letni motocyklista zginął na miejscu

PODKARPACIE. 22-letni motocyklista stracił panowanie nad jednośladem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z innym motocyklem. Mężczyzna zginął na miejscu.

Podkarpacie

8 osób poszkodowanych w wypadku na DK19

PODKARPACIE. W miejscowości Wyżne, na drodze krajowej nr 19 doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów – bmw i volkswagena. W wypadku rannych zostało 8 osób.

Podkarpacie

W weekend upały na Podkarpaciu, nawet 33 stopnie. IMGW wydał ostrzeżenie

PODKARPACIE. To będzie gorący weekend. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z upałami, jakie prognozowane są na terenie województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

56-latek kąpał się w miejskiej fontannie. Został ukarany mandatem

PRZEMYŚL. 56-letni mężczyzna została ukarany mandatem w wysokości 200 zł za kąpiel w fontannie z niedźwiedziem na przemyskim Rynku. Podczas policyjnej interwencji, 56-latek popełnił jeszcze kilka wykroczeń.

Podkarpacie

Będzie bezpieczniej dla pieszych na DK9 w Głogowie Małopolskim. Podpisano umowę

RZESZÓW. Rzeszowski Oddział GDDKiA poinformował o podpisaniu umowy na realizację inwestycji, która ma poprawić bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych na DK9 w Głogowie Małopolskim. Zadanie o wartości blisko 439 tys. zł wykona...

Podkarpacie

39-letni mężczyzna śmiertelnie potrącony przez autobus

PODKARPACIE. Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Tapin w powiecie jarosławskim. 39-latek został potrącony przez cofający autobus. Mężczyzna zmarł w szpitalu.

Podkarpacie

W środę burze na Podkarpaciu. IMGW podniosło stopień ostrzeżenia!

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla Podkarpacia w związku z prognozowanymi burzami. W części powiatów obowiązuje III stopień zagrożenia.

Reklama