Rzeszów - Środa, 23.04.2025
Reklama

Prezydent Andrzej Duda odwiedził Podkarpacie

Dodano:

fot. Jakub Szymczuk/KPRP, źródło: prezydent.pl
fot. Jakub Szymczuk/KPRP, źródło: prezydent.pl
PODKARPACIE. W miniony weekend Prezydent RP Andrzej Duda przebywał w województwie podkarpackim. W piątek prezydent gościł w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej, a w sobotę spotkał się ze strażakami OSP w Bukowsku.
 
W piątek, 15 maja 2020 r. z okazji Święta Straży Granicznej (obchodzonego 16 maja), Andrzej Duda złożył wizytę w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej. W spotkaniu uczestniczył Komendant Główny SG gen. dyw. SG Tomasz Praga oraz gen. bryg. SG Robert Rogoz, Komendant Bieszczadzkiego OSG. Prezydent zapoznał się z warunkami służby na wschodniej granicy państwa oraz rozmawiał o obecnych działaniach podejmowanych w związku z pandemią koronawirusa.
 
W sobotę, 16 maja 2020 r. prezydent odwiedził gminę Bukowsko, gdzie spotkał się m.in. ze strażakami OSP w Bukowsku i wziął  udział w uroczystym przekazaniu promesy na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Towarzyszyli mu wojewoda podkarpacki Ewa Leniart oraz marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. Wcześniej Andrzej Duda złożył hołd przed pomnikiem ku czci walczących o Niepodległość Polski.
 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Leżał pijany na chodniku. Po przyjedzie policji okazało się, że 33-latek jest poszukiwany

NISKO. Wczoraj przed godz. 22, mieszkaniec Niska zawiadomił policję o pijanej osobie leżącej na chodniku.

Podkarpacie

Dachowanie samochodu na dk 73. Kierowca najprawdopodobniej zasnął

PODKARPACIE. W Krajowicach, kierujący osobowym fordem zjechał z drogi krajowej do rowu i dachował.

Podkarpacie

Wojewoda powołała konsultantów wojewódzkich

Ewa Leniart wręczyła powołania na pięcioletnią kadencję konsultantom wojewódzkim w pięciu dziadzinach.

Podkarpacie

Dwa śmiertelne wypadki na Podkarpackich drogach. W obydwu przypadkach chodzi o pieszych

PODKARPACIE. Wczoraj w nocy policjanci pracowali na miejscu dwóch tragicznych wypadków z udziałem pieszych.

Podkarpacie

Policyjny pościg za 23-latkiem

PODKARPACIE. Policjanci prowadzili pościg za kierowcą audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 

Podkarpacie

Samochód wypadł z drogi i dachował. Kierowca nie przeżył

PODKARPACIE. Mimo wysiłków ratowników, życia 55-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Podkarpacie

Ukradł rower, bo nie chciało mu się iść pieszo. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności

PODKARPACIE. Za kradzież grozi 19-latkowi 5 lat pozbawienia wolności.  

Reklama