Rzeszów - Środa, 23.04.2025
Reklama

Pożar w karczmie pod Rzeszowem. W akcji 14 zastępów straży pożarnej

Dodano: /

fot. KPP SP w Łańcucie
fot. KPP SP w Łańcucie

KRACZKOWA. Ponad 40 strażaków interweniowało na miejscu pożaru, do którego doszło wczoraj w karczmie „Pod Strzechą” zlokalizowanej przy DK94 w miejscowości Kraczkowa, na wschód od Rzeszowa.

Informacja o pożarze dotarła do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Łańcucie tuż po godz. 12:40. Jak wynikało ze zgłoszenia, na poddaszu karczmy „Pod Strzechą” wybuchł pożar.

Na miejsce skierowano 14 zastępów straży pożarnych, w tym 3 zastępy z KP PSP w Łańcucie, 2 zastępy z KM PSP w Rzeszowie oraz 9 zastępów OSP z terenu powiatu łańcuckiego. Na miejscu okazało się, że płonie konstrukcja dachu nad karczmą. W ciągu dwóch godzin udało się ugasić pożar i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na pozostałą część budynku.

Po ugaszenie ognia, strażacy sprawdzili poddasze kamerą termowizyjną oraz miernikiem wielogazowym, aby potwierdzić brak zagrożenia.

Łącznie w działaniach wzięło udział ponad 40 strażaków. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał. Na razie nie udało się ustalić co było powodem pojawienia się ognia.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg

PODKARPACIE. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności groźnego zdarzenia, do którego doszło dziś rano na przejeździe kolejowym w Gorliczynie.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. MZ potwierdziło1114 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

(Nie) Trzeźwy Weekend na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Policjanci skontrolowali łącznie ponad 14 tys. kierowców. 22 odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Podkarpacie

Wiemy, kto wybuduje jeden z najtrudniejszych odcinków S19 na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała firmę, która zaprojektuje i wybuduje ponad 18-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S19 Dukla-Barwinek.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1019 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie. W wyniku chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarły dwie osoby.

Podkarpacie

Tragiczny pożar mieszkania w Lubaczowie. Jedna osoba nie żyje, ewakuowano mieszkańców bloku

PODKARPACIE. Do pożaru doszło w niedzielę wieczorem w bloku wielorodzinnym przy ul. Krasińskiego.

Podkarpacie

Wypadek ciężarówki na S19 w Kamieniu. Zginął 37-letni kierowca

KAMIEŃ. Ciężarówka przewoziła ładunek kostki brukowej, który w wyniku uderzenie w bariery ochronne przygniótł kabinę kierowcy.

Podkarpacie

1 sierpnia na Podkarpaciu zawyją syreny alarmowe, ale nie w Rzeszowie

PODKARPACIE. W poniedziałek 1 sierpnia, w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na Podkarpaciu zabrzmią syreny alarmowe.

Reklama