Rzeszów - Środa, 30.04.2025
Reklama

Powołano konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej

Dodano:

fot. PUW w Rzeszowie
fot. PUW w Rzeszowie
PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart powołała konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej. Został nim dr hab. n. med. Radosław Chaber.

Z dniem 1 kwietnia 2021 r. na pięcioletnią kadencję został powołany konsultant wojewódzki w dziedzinie onkologii i hematologii dziecięcej dr hab. n. med. Radosław Chaber – kierownik Kliniki Onkohematologii Dziecięcej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 w Rzeszowie.

Konsultanci, w ramach pełnienia swoich funkcji, wykonują m. in. zadania opiniodawcze, doradcze i kontrolne dla organów administracji rządowej, podmiotów tworzących w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej Narodowego Funduszu Zdrowia i Rzecznika Praw Pacjenta, jak również przeprowadza kontrole dostępności do świadczeń zdrowotnych na obszarze województwa podkarpackiego.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Mieszkańcy Podkarpacia żyją najdłużej

PODKARPACIE. Zarówno kobiety jak i mężczyźni dłużej żyją w miastach niż na wsi.

Podkarpacie

5-latek wypadł z okna

MIELEC. Ranne dziecko zostało przetransportowane do szpitala.

Podkarpacie

Kolejne interwencje policyjnej grupy „Speed”. Z prawem jazdy pożegnało się dwóch kierowców

PODKARPACIE. Jarosławscy policjanci ruchu drogowego, wchodzący w skład grupy „Speed”, patrolowali drogę wojewódzką nr 880.

Podkarpacie

Spowodował ewakuacje ok. 1300 osób. 23-letni krośnianin wywołał fałszywy alarm bombowy

KROSNO. 23-letni mieszkaniec Krosna odpowie za wywołanie fałszywego alarmu bombowego.

Podkarpacie

Utrudnienia do końca grudnia na trasie Domaradz-Brzozów-Sanok

PODKARPACIE. Przewidywany termin zakończenia prac przewidywany na koniec grudnia 2019 roku.

Podkarpacie

207 linii komunikacyjnych na Podkarpaciu z dofinansowaniem

PODKARPACIE. Kwota dofinansowania wynosi łącznie 3,2 mln zł.

Podkarpacie

W Przeworsku powstanie instalacja odnawialnych źródeł energii

PRZEWORSK. Niemal 13 mln zł na montaż instalacji Odnawialnych Źródeł Energii przeznaczy gmina Przeworsk.

Reklama