Rzeszów - Środa, 30.04.2025
Reklama

Pościg za 25-latkiem. Uciekał, bo złamał zakaz sądowy

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
BRZOZÓW. Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierowcą volkswagena, który w sobotę nie zatrzymał się do kontroli drogowej w Przysietnicy. Mężczyzna uciekał przed funkcjonariuszami przez kilka miejscowości i doprowadził do kolizji z radiowozem. Ostatecznie 25-latek został zatrzymany w Brzozowie.

W sobotę przed godz. 18, policjanci z posterunku w Nozdrzcu, jadąc oznakowanym radiowozem przez miejscowość Przysietnica, zwrócili uwagę na volkswagena golfa, który jechał przed nimi. Mundurowi używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych podali kierowcy wyraźny sygnał do zatrzymania pojazdu.

Mężczyzna jednak to zignorował i podjął próbę ucieczki. Kierowca, jadąc z dużą prędkością, przejechał przez Brzozów, Turze Pole, Jasionów, Humniska, a następnie ponownie wrócił do Brzozowa.
Reklama
Do pościgu włączyli się również inni mundurowi. Policjanci ruchu drogowego podjęli próbę zatrzymania kierowcy. W pewnym momencie mężczyzna widząc, że nie ma możliwości dalszej ucieczki, wjechał w radiowóz, który go blokował, a następnie skręcił w jedną z uliczek w Brzozowie. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów, zatrzymał pojazd, gdyż nie mógł kontynuować dalszej jazdy.

Okazało się, że za kierownicą volkswagena siedział 25-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. W samochodzie poza kierowcą znajdowała się również pasażerka. Mężczyzna był trzeźwy, jednak miał aktywny zakaz sądowy i to było powodem jego zachowania. Niebawem 25-latek odpowie za popełnione przestępstwa i wykroczenia przed sądem.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Rekord zgonów w tym roku [24.03.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Odnotowano dużą liczbę zgonów na Podkarpaciu.  

Podkarpacie

Tragiczny wypadek przy wycince drzew. Nie żyje 51-letni mężczyzna

PODKARPACIE. 51-letni mieszkaniec gminy Pysznica została śmiertelnie przygnieciony przez drzewo. Policja ustala przyczyny i okoliczności zdarzenia..

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [23.03.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem w na Podkarpaciu.

Podkarpacie

6 firm chętnych na wykonanie dokumentacji dla obwodnicy Nowej Dęby

PODKARPACIE. GDDKiA otworzyła oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji dla budowy obwodnicy Nowej Dęby. Obwodnica powstanie w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic.

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 660 nowych zakażeń na Podkarpaciu, brak zgonów [22.03.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 669 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Nie odnotowano żadnych zgonów.

Podkarpacie

Wypadek autokaru na A4. 1 osoba nie żyje, 5 rannych

PODKARPACIE. Policjanci pod nadzorem prokuratora pracowali na miejscu wypadku ukraińskiego autokaru, do którego doszło na autostradzie A4 przy zjeździe na MOP Kaszyce w powiecie jarosławskim. W wypadku zginęła 1 osoba; 5 osób...

Podkarpacie

Koronawirus. Ponad 1300 zakażeń na Podkarpaciu. Zmarło 31 osób [19.03.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na Podkarpaciu. Nie żyje 55-letnia kobieta

PODKARACIE. Na DW855 doszło do zderzenia samochodu osobowego ze skuterem. W wypadku zginęła kierująca jednośladem, 55-letnia mieszkanka gminy Zaklików. Droga wojewódzka nr 855 jest zablokowana. Policjanci kierują na objazdy.

Reklama