Rzeszów - Środa, 23.04.2025
Reklama

Ponad 40 kierowców zatrzymanych za jazdę na podwójnym gazie

Dodano:

fot. Podkarpacka Policja
fot. Podkarpacka Policja
PODKARPACIE. Podkarpacka Policja podsumowała weekendową akcję „Trzeźwość”. Funkcjonariusze skontrolowali ponad 31 tys. kierujących. 41 kierowców wsiadło za kółko, pomimo spożytego wcześniej alkoholu. 20 z nich odpowie za przestępstwo, pozostali za wykroczenie.

Policyjne działania „Trzeźwość” prowadzone były od piątku do niedzieli na drogach całego województwa. Ich celem było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

Łącznie sprawdzono stan trzeźwości 31 596  kierujących. Podczas działań funkcjonariusze  ujawnili 41 kierujących, którzy zdecydowali się prowadzić pojazd pomimo wypitego wcześniej alkoholu. 20 kierujących mając w organizmie ponad pół promila alkoholu odpowie za przestępstwo, pozostali za wykroczenie.

 
Źródło: Podkarpacka Policja
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Tragedia na torach. Nie żyje 47-letni mężczyzna

TANOBRZEG. Do tragicznego wyoadku doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Podkarpacie

Znamy szczegóły trasy przejazdu maszyny TBM przez woj. podkarpackie [MAPA]

RZESZÓW. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad opublikowała szczegółowy harmonogram przejazdu konwoju z elementami maszyny TBM, która wydrąży tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica.

Podkarpacie

Jest umowa na rozbudowę S19 Sokołów Małopolski - Jasionka

PODKARPACIE. Podpisano umowę na dobudowę drugiej jezdni drogi ekspresowej S19 Sokołów Małopolski Północ - Jasionka. Inwestycja ma być gotowa w IV kwartale 2026 r.

Podkarpacie

Dachowanie samochodu pod Łańcutem. Kierowca miał blisko 2 promile

PODKARPACIE. Prawie dwa promile alkoholu miał 54-letni kierowca suzuki, który dachował wczoraj w Krzemienicy. Samochód uległ uszkodzeniu, ale mężczyźnie nic się nie stało.

Podkarpacie

Awantura w Lubaczowie. Ojciec ranił córkę nożem, a potem siebie

PODKARPACIE. 69-letni mężczyzna, podczas awantury ranił nożem swoją dorosłą córkę, a następnie sam się okaleczył. Obydwoje trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Podkarpacie

Po 13 latach wróciły pociągi na trasę Mielec - Padew

PODKARPACIE. Zakończyła się kompleksowa wymiana torów na odcinku z Mielca do Padwi Narodowej. Od tygodnia na wyremontowanej trasie kursują pociągi osobowe Pol-Regio.

Podkarpacie

Dachowanie forda w Iwoniczu. 4 osoby ranne

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło w sobotę, na odcinku drogi krajowej nr 28.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Brzezówce. Nie żyje 30-letni kierowca

PODKARPACIE. 30-latek podczas wyprzedzania uderzył w samochód ciężarowy z naczepą. Niestety, na skutek obrażeń mężczyzna zmarł w szpitalu.

Reklama