Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Ponad 250 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 8 osób [23.02.2021]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zakażeniach w województwie podkarpackim.

W porannym raporcie potwierdzono 253 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. 6 osób zmarło na choroby współistniejące z Covid-19, a 2 osoby wyłącznie z powodu Covid-19. Łącznie potwierdzono 8 przypadków śmiertelnych.  
 
Wyzdrowiało kolejne 155 osób. Do 8472 wzrosła liczba mieszkańców województwa przebywających na kwarantannie. Wykonano 1780 testów, w tym 310 z wynikiem pozytywnym.

W szpitalach województwa dostępnych 1543 „łóżka covidowe”, z których 587 jest wolne. Dla najciężej chorych przygotowanych jest 157 respiratorów, z których 93 jest obecnie zajęte.
Reklama
Nowe przypadki wg powiatów to:
 
bieszczadzki 0
brzozowski 18
dębicki 12
jarosławski 4
jasielski 3
kolbuszowski 12
krośnieński 16
leżajski 1
lubaczowski 6
łańcucki 3
mielecki 13
niżański 7
przemyski 0
przeworski 6
ropczycko-sędziszowski 4
rzeszowski 28
sanocki 18
stalowowolski 10
strzyżowski 2
tarnobrzeski 3
leski 5
Krosno 12
Przemyśl 7
Rzeszów 47
Tarnobrzeg 14


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na łańcuckim odcinku A4. Nie żyje 1 osoba

PODKARPACIE. 71-letnia kobieta zginęła w wypadku, do którego doszło dziś rano na łańcuckim odcinku autostrady A4, w kierunku Przeworska.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Zahutyniu. Zginęła 65-letnia kobieta

PODKARPACIE. W miejscowości Zahutyń w powiecie sanockim ciężarówka potrąciła pieszą przechodzącą przez jezdnię. W wyniku obrażeń kobieta zmarła w szpitalu. Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek pod Przeworskiem. Nie żyje motocyklista

PODKARPACIE. Do wypadku doszło około godz. 13:00 na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Gwizdaj w powiecie przeworskim. Motocyklista zderzył się z cysterną. Zginął na miejscu.

Podkarpacie

Estakada na S19 w Babicy pnie się w górę [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa scalanie dźwigarów stalowych estakady, która powstaje na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica.

Podkarpacie

Wyrzucił małego kotka do śmietnika

PODKARPACIE. 77-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem. 

Podkarpacie

Jesienna akcja szczepienia lisów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W dniach od 21 września do 3 października 2023 r.22 na terenie województwa podkarpackiego odbędzie się jesienna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW! Silny deszcz z burzami

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego deszczu z towarzyszącymi mu burzami, jaki prognozowany jest w południowej części województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Nowe pociągi dotarły na Podkarpacie

PODKARPACIE. Na Podkarpacie dotarło pięć z dwunastu nowych pociągów wyprodukowanych przez firmę Newag. Wczoraj na stacji Rzeszów Główny odbyło się uroczyste przekazanie pojazdów.

Reklama