Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Ponad 250 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 8 osób [23.02.2021]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zakażeniach w województwie podkarpackim.

W porannym raporcie potwierdzono 253 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. 6 osób zmarło na choroby współistniejące z Covid-19, a 2 osoby wyłącznie z powodu Covid-19. Łącznie potwierdzono 8 przypadków śmiertelnych.  
 
Wyzdrowiało kolejne 155 osób. Do 8472 wzrosła liczba mieszkańców województwa przebywających na kwarantannie. Wykonano 1780 testów, w tym 310 z wynikiem pozytywnym.

W szpitalach województwa dostępnych 1543 „łóżka covidowe”, z których 587 jest wolne. Dla najciężej chorych przygotowanych jest 157 respiratorów, z których 93 jest obecnie zajęte.
Reklama
Nowe przypadki wg powiatów to:
 
bieszczadzki 0
brzozowski 18
dębicki 12
jarosławski 4
jasielski 3
kolbuszowski 12
krośnieński 16
leżajski 1
lubaczowski 6
łańcucki 3
mielecki 13
niżański 7
przemyski 0
przeworski 6
ropczycko-sędziszowski 4
rzeszowski 28
sanocki 18
stalowowolski 10
strzyżowski 2
tarnobrzeski 3
leski 5
Krosno 12
Przemyśl 7
Rzeszów 47
Tarnobrzeg 14


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ruszyła budowa kolejnego odcinka S19 na Podkarpaciu

POKDARPACIE. Rozpoczęła się budowa ponad 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 między węzłami Miejsce Piastowe i Dukla. Inwestycja o wartości blisko 480 mln zł ma być gotowa w 2025 roku. 

Podkarpacie

Ford uderzył w drzewo. Kierowca w ciężkim stanie trafił do szpitala

PODKARPACIE. 23-letni kierowca forda zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Podkarpacie

Zderzenie osobówki z pociągiem. Jedna osoba w szpitalu

PODKARPACIE. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Przysiekach w powiecie jasielskim, doszło do zderzenia osobowego opla z pociągiem. Ranny kierowca osobówki trafił do szpitala. Załoga pociągu i pasażerowie nie odnieśli obrażeń.

Podkarpacie

Zbierali grzyby halucynogenne w Bieszczadach. Zatrzymała ich Straż Graniczna

PODKARACIE. 28-letni mężczyzna i 27-letnia kobieta zostali zatrzymani przez partol Straży Granicznej z Ustrzyk Górnych. Funkcjonariusze znaleźli przy nich 60 grzybów halucynogennych.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Trzcianie. Nie żyje 44-latek przysypany ziemią

​PODKARPACIE. 44-letni mężczyzna podczas prac ziemnych został przysypany ziemią. Pomimo pomocy medycznej, życia mężczyzna nie udało się uratować.

Podkarpacie

Ludność Podkarpacia w I półroczu 2023 roku. Wzrosła liczba mieszkańców Rzeszowa

PODKARPACIE / RZESZÓW. Urząd Statystyczny w Rzeszowie opublikował najnowsze dane dotyczące liczby ludności Podkarpacia i Rzeszowa. Statystyki dotyczą I półroczna 2023 roku.

Podkarpacie

Tragedia w Humniskach. Nie żyje 11-letni chłopiec, jego rówieśnik trafił do szpitala

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj przed godz. 13:50 w miejscowości Humniska w powiecie brzozowskim. 78-letnia kobieta kierująca oplem, potrąciła dwóch 11-latków. Jeden z nich trafił do szpitala, życia drugiego nie udało...

Reklama