Rzeszów - Piątek, 18.04.2025
Reklama

Policyjny pościg za 23-latkiem

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
PODKARPACIE. Policjanci prowadzili pościg za kierowcą audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą siedział 23-latek objęty sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

We wtorek podczas patrolu w miejscowości Dąbrówki, uwagę łańcuckich policjantów zwrócił kierujący pojazdem marki Audi, który na widok radiowozu gwałtownie przyśpieszył.

Funkcjonariusze próbowali zatrzymać pojazd do kontroli, jednak mimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, samochód nie zwalniał i kontynuował jazdę drogą wojewódzką nr 877.

W pewnym momencie kierujący audi postanowił zjechać w boczną drogę, wtedy wyprzedzili go policjanci i zablokowali przejazd radiowozem.

Okazało się, że za kierownicą audi siedzi 23-letni mieszkaniec Rakszawy. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy i ciążył na nim sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz za niezatrzymanie się do kontroli oraz złamanie sądowego zakazu mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zderzenie osobówki w busem w Markowej. Jedna osoba ranna

MARKOWA. Dziś po godz. 7:00 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 881 z drogą powiatową 1543R w Markowej, doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i dostawczego busa. W zdarzeniu ucierpiała kobieta kierująca osobówką.

Podkarpacie

Wojewoda o sytuacji meteorologicznej w regionie: Na ten moment mieszkańcy Podkarpacia są bezpieczni

PODKARPACIE. Podczas piątkowej konferencji prasowej z udziałem przedstawicieli służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i samorządów, wojewoda Teresa Kubas-Hul przestawiła aktualną sytuację meteorologiczno-hydrologiczną na terenie województwa Podkarpackiego.

Podkarpacie

Jeździł rowerem po kościele w trakcie mszy i wykrzykiwał wulgaryzmy

TARNOBRZEG. 40-letni mieszkaniec Tarnobrzega został zatrzymany przez policję, po tym jak zakłócał mszę w jednym z tamtejszych kościołów. Mężczyzna jest oskarżony również o nękanie jednej z mieszkanek miasta.

Podkarpacie

Podkarpackie służby gotowe na intensywne opady deszczu

PODKARPACIE. W związku z niżem genueńskim i prognozowanymi opadami deszczu, które będą przechodzić głównie przez południową Polskę, w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Podkarpacie

Na S19 Krosno – Miejsce Piastowe ułożono pierwsze 100 m nawierzchni

PODKARPACIE. Na odcinku drogi ekspresowej S19 Krosno (poprzednio Iskrzynia) - Miejsce Piastowe wykonano próbny fragment nawierzchni.

Podkarpacie

Jesienne szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie

PODKARPACIE. W dniach od 19 września do 4 października 2024. na terenie województwa podkarpackiego odbędzie się jesienna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Podkarpacie

Samochód spadł do rzeki. Kierowca zginął na miejscu

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Tuszyma w powiecie mieleckim. 53-letni kierowca seata, stracił panowanie nad pojazdem i spadł do koryta rzeki. Mężczyzna zginął na miejscu.

Reklama