Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Policjanci rozpoczynają dzisiaj ogólnopolską akcję pn. „telefony”. Potrwa do godz. 22.00

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „telefony". Mają one na celu egzekwowanie stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

Na drogach w całym kraju rozpoczynają się policyjne kontrole, które w głównej mierze skupione będą na używaniu przez kierowców podczas jazdy telefonów. Jest to jednodniowa akcja, która potrwa do godziny 22.00.

„Trzymanie słuchawki lub mikrofonu w ręku,  wybieranie numeru telefonu lub pisanie nawet bardzo krótkiego SMS-a powoduje oderwanie wzroku od drogi, wyłącza jedną rękę, a tym samym utrudnia sprawne wykonywanie manewrów pojazdem” – czytamy w komunikacie policji.

W myśl ustawy - prawo o ruchu drogowym zabrania kierującemu pojazdem korzystania z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Dozwolone jest jedynie używanie zestawu głośnomówiącego.

„Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na kierowców rozmawiających podczas jazdy przez telefon” – informuje podkomisarz Ewelina Wrona, z zespołu prasowego podkarpackiej policji.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Rusza zintegrowany bilet "Pociąg + autobus"

RZESZÓW / PODKARPACIE. Jest to bilet miesięczny imienny, uprawniający do przejazdów pociągami POLREGIO oraz autobusami komunikacji miejskiej ZTM w Rzeszowie.

Podkarpacie

Koń spacerował po drodze wojewódzkiej w Humniskach. Interweniowała policja

PODKARPACIE. Mundurowym udało się ustalić włąściciela konia, który odebrał zwierzę i zaprowadził do zagrody.

Podkarpacie

Dachowanie skody w Dobieszynie. Kierowca miał ponad 2,5 promila

PODKARPACIE. Kierowca nie odniósł większych obrażeń i oddalił się z miejsca zdarzenia. Chwilę później zatrzymali go policjanci.  

Podkarpacie

Zderzenie trzech pojazdów w Markowej. Jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Ford fiesta, fiat bravo i fiat doblo zderzyły się na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 881 z drogą gminą w Markowej. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Podkarpacie

Wiemy, kto rozbuduje S19 Sokołów Małopolski - Jasionka

PODKARPACIE.  Inwestycja będzie realizowana w systemie Projektuj i buduj.

Podkarpacie

Kolejny fragment trasy Via Carpatia czeka na decyzję Wojewody Podkarpackiego

PODKARPACIE. Do Wojewody Podkarpackiego trafił wniosek o wydanie ZRID dla ponad 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 między węzłami Miejsce Piastowe i Dukla.

Podkarpacie

Dwa tragiczne wypadki na Podkarpaciu. Nie żyją dwie osoby

PODKARPACIE. W Glinnem, 19-latka kierująca skodą wypadła z drogi i uderzyła w drzewo, zmarła na miejscu. W Zabrniu Górnym, kierująca audi potrąciła pieszego, który mimo podjętej reanimacji zmarł.

Podkarpacie

Wypadek na A4. Ranny 8-letni chłopiec

PODKARPACIE. 8-latka śmigłowcem przetransportowano go do szpitala.

Reklama