Rzeszów - Poniedziałek, 21.04.2025
Reklama

Podpisano umowę na rozbudowę DK28 Przemyśl-Medyka

Dodano:

fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
fot. Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie
PODKARPACIE. Umowa na realizacje 7-kilometrowego odcinka podpisana. Koszt inwestycji to ponad 99 mln zł. Zakończenie prac zaplanowano na lipiec 2022 r.
 
18 czerwca 2020 r. podpisano umowę na rozbudowę drogi krajowej nr 28 Przemyśl – Medyka. W wydarzeniu uczestniczył m.in. Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk. Inwestycję o wartości ponad 99 mln zł zrealizuje firma Eurovia Polska. Wykonawca ma na to 19-miesięcy.
 
W ramach inwestycji 7-kilometrowy odcinek DK28 zostanie rozbudowany do dwóch pasów w każdym kierunku (z pasem dzielącym o szerokości 3,5 m). 0,5 kilometrowy odcinek na dojeździe do granicy będzie rozbudowany do czterech pasów, a następnie do pięciu pasów ruchu w kierunku Ukrainy.
 
Nawierzchnia nowej drogi zostanie wzmocniona do nośności 115 kN/oś, zmodernizowane zostaną skrzyżowania z zastosowaniem dodatkowych pasów do skrętów, wybudowane lub przebudowane zostaną chodniki i ciągi pieszo-rowerowe, powstaną również zatoki autobusowe, dodatkowe jezdnie i zjazdy umożliwiające dostęp do terenów zlokalizowanych przy drodze, a także miejsca do ważenia pojazdów i kontroli pojazdów.
 
Reklama
Do zadań wykonawcy należy również, m.in. renowacja systemu odwodnieniowego, budowa i przebudowa oświetlenia drogi, budowa urządzeń ochrony środowiska oraz wykonanie oznakowania.
 
Początek odcinka objętego rozbudową przyjęto w granicach administracyjnych miasta Przemyśla przed skrzyżowaniem drogi krajowej nr 28 z drogą gminną nr 116305 do m. Hureczko. Koniec odcinka to km 358+844,26 przy zamykanej rogatce wjazdu na platformę odpraw granicznych polsko-ukraińskiego przejścia drogowego Medyka – Šehyni.
 
DK28 Zator - Medyka ma charakter strategiczny gdyż prowadzi do jednego z priorytetowych przejść granicznych łączących Unię Europejską z Ukrainą. Przejście graniczne Medyka – Szeginie jest bowiem jedynym na Podkarpaciu przejściem granicznym z Ukrainą z ruchem pieszych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Chciał poczuć się jak w grze. Uciekając przed policją, łamał przepisy i uszkodził 2 radiowozy

PODKARPACIE. 30-letniemu kierowcy audi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Alert IMGW! Silny wiatr na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanym, silnym wiatrem w 18 powiatach województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Alert IMGW. Może być ślisko na drogach i chodnikach

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia Podkarpacia w związku z prognozowanym oblodzeniem. Alert dotyczy wszystkich powiatów.

Podkarpacie

Wypadek w Cmolasie. Ranne trzy osoby, w tym 5-letnie dziecko

PODKARPACIE. Na drodze powiatowej relacji Cmolas-Mechowiec doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wypadku ranni zostali kierowcy obu pojazdów oraz 5-letnie dziecko.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Sanoku. Nie żyje 85-letni kierowca jaguara

SANOK. W Sanoku doszło do zderzenia trzech pojazdów. W wypadku zginął 85-letni kierowca jaguara. W miejscu zdarzenia występowały utrudnienia w ruchu.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Widełce. 35-latek z powiatu rzeszowskiego zginął na miejscu

PODKARPACIE. 35-letni kierowca volkswagena, z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w wiadukt kolejowy. Mężczyzna zginął na miejscu.

Podkarpacie

Najlepsze atrakcje turystyczne Podkarpacia na aukcji WOŚP

PODKARPACIE. Tegoroczni laureaci ogólnopolskiego konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny - Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe oraz Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła - znaleźli się wśród aukcji WOŚP promowanych przez samego Jurka Owsiaka.

Podkarpacie

Zderzenie czterech samochodów na DW 990. Dwie osoby ranne

PODKARPACIE. Krośnieńscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Reklama