Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Po zderzeniu busa z osobówką 11 rannych trafiło do szpitali

Dodano:

fot. KPP Kolbuszowa
fot. KPP Kolbuszowa
PODKARPACIE. Jedenastu rannych trafiło do szpitali po wczorajszym zderzeniu busa z osobowym volvo, do którego doszło w Widełce. Na szczęście większość pasażerów podróżujących mercedesem po udzieleniu niezbędnej pomocy jeszcze wczoraj została zwolniona do domów. Kierowcy obydwu pojazdów byli trzeźwi.

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 15 w Widełce, na odcinku drogi krajowej nr 9 relacji Kolbuszowa – Rzeszów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca osobowego volvo, 35-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego jadący w kierunku Rzeszowa, zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z czołowo z jadącym w kierunku Kolbuszowej busem marki Mercedes.

W busie oprócz kierowcy podróżowało jeszcze 9 pasażerów - mieszkańców powiatu kolbuszowskiego, tarnobrzeskiego i rzeszowskiego w wieku od 17 do 60 lat. W wyniku zdarzenia kierowcy obydwu pojazdów i wszyscy pasażerowie zostali przetransportowali do okolicznych szpitali.
Reklama
Po wykonaniu niezbędnych badań i udzieleniu  pomocy większość poszkodowanych jeszcze wczoraj opuściła szpitale. W szpitalu pozostał kierowca mercedesa, 36-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego oraz jeden z pasażerów.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości obu kierowców, badanie wykazało, że byli trzeźwi. Na miejscu wypadku przez kilka godzin pracowali kolbuszowscy policjanci i strażacy. Rannych do okolicznych szpitali transportowały służby medyczne. Kilka godzin trwały utrudnienia w ruchu na tym odcinku.

Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i uczestniczących pojazdów. Z uwagi na stworzenie realnego zagrożenia dla życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy volvo. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Testy lewitujących pociągów na Podkarpaciu zakończone sukcesem [VIDEO]

PODKARPACIE. Firma Nevomo przedstawiła wyniki udanych testów potwierdzających możliwość lewitacji pociągów na istniejącej infrastrukturze kolejowej. Pociągi pasażerskie MagRail będą mogły docelowo osiągnąć prędkość do 550 km/h.

Podkarpacie

Jest pozwolenie na budowę kolejnego odcinka S19 na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Roboty budowlane mają rozpocząć się już w najbliższych dniach. Odcinek będzie miał blisko 12 km długości, jego wartość to ponad 1,2 mld zł.

Podkarpacie

Burze nad Podkarpaciem. Ponad 250 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Podkarpaccy strażacy usuwali skutki burz, które przeszły nad regionem wczoraj wieczorem i w nocy. Odnotowano ponad 250 interwencji. Nikt nie został ranny.

Podkarpacie

Alert IMGW! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Dziś w nocy na terenie województwa podkarpackiego przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia.

Podkarpacie

Legionella na Podkarpaciu. Kolejne zakażenia i zgony

RZESZÓW. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie potwierdziła 9 nowych przypadków zakażenia bakterią legionella pneumophila. Zmarły kolejne trzy osoby.

Podkarpacie

Finał Podkarpackiego Festiwalu Osób Wyjątkowych. W Rzeszowie wystąpi między innymi Mikromusic

RZESZOW. Na tegoroczny Festiwal składa się cykl warsztatów dedykowanych kadrom podkarpackich warsztatów terapii zajęciowej oraz dwa koncerty w Rzeszowie.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w powiecie tarnobrzeskim. Nie żyje motocyklista

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło na ul. Sandomierskiej w Grębowie. 48-letni motocyklista zderzył się z samochodem osobowym, zginął na miejscu. Jego pasażer trafił do szpitala.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Alert obowiązuje w piątek, 18 sierpnia od godz. 13:00 do godz. 22:00. Burzom towarzyszyć będą silne opady deszczu oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

Reklama