Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Pijana matka wiozła autem 3-letnie dziecko

Dodano:

fot. KPP Stalowa Wola
fot. KPP Stalowa Wola
PODKARPACIE. Blisko 2 promile alkoholu w organizmie miała 22-letnia mieszkanka Tarnobrzega, która przewoziła samochodem swoją 3-letnią córką. Zatrzymał ją inny kierowca. O dalszym losie kobiety zdecyduje sąd.
 
Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, około godz. 19:30. Do dyżurnego stalowowolskiej policji zadzwonił mężczyzna, który poinformował o zatrzymaniu nietrzeźwej kierującej. Jak tłumaczył zgłaszający, najpierw pomógł kierującej seatem wydostać się z przydrożnej zaspy, a następnie jadąc za nią, zauważył, że ma problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Mężczyzna postanowił zatrzymać pojazd. Po otwarciu drzwi od strony kierowcy, wyczuł silny zapach alkoholu. Z tyłu siedziało małe dziecko. Mężczyzna zatrzymał kolejny nadjeżdżający pojazd i poprosił o pomoc w wezwaniu policji oraz zaopiekowaniu się dzieckiem.
 
Reklama
Za kierownicą seata siedziała 22-letnia mieszkanka Tarnobrzega. Na tylnym siedzeniu przewoziła swoją 3-letnią córkę. Jak informuje stalowowolska Policja, kobieta w trakcie interwencji była wulgarna i agresywna. Badanie alkomatem wykazało, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto pobrano jej krew do badań.
 
Dziewczynka została przekazana pod opiekę ojca.
 
22-latka za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy, a za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi kara do 5 lat więzienia. 

 
Źródło: KPP Stalowa Wola
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Symboliczne wbicie łopaty na budowie obwodnicy Dynowa

DYNÓW. 35 mln inwestycja obejmuje m.in. budowę trzech mostów.

Podkarpacie

Na Podkarpackim odcinku A4 powstanie system łączności alarmowej SOS

PODKARPACIE., Przetarg dotyczy odcinka od granicy z woj. małopolskim do przejścia granicznego PL/UA.

Podkarpacie

Ośmiu kierowców straciło prawo jazdy. Wszyscy za nadmierną prędkość

BRZOZÓW. Najwyższy pomiar jaki odnotowali policjanci to 117 km/h.

Podkarpacie

Zderzenie samochodu osobowego z ciężarówką. Nie żyją dwie osoby

PODKARPACIE. Do tragedii doszło na drodze wojewódzkiej nr 871.

Podkarpacie

Uciekł z miejsca wypadku i schował się w stercie siana. Znalazł go policyjny pies

PODKARPACIE. Zarówno poszkodowany jak i niedoszły uciekinier byli pijany.

Podkarpacie

Uszkodził bramę wjazdową, bo był zły na koleżankę. Teraz grozi mu 5 lat więzienia

PODKARPACIE. Mężczyzna tłumaczył się policji, że był zły na koleżankę i wypił alkohol.

Podkarpacie

Trwają prace budowlane na obwodnicy Stalowej Woli i Niska [FOTO]

PODKARPACIE. Prace na ww. odcinku rozpoczęły się 13 maja 2019 roku.

Reklama