Rzeszów - Wtorek, 29.04.2025
Reklama

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
W Łeżajsku potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu.

Zgodnie z najnowszym komunikatem Ministerstwa Zdrowia, w Polsce pojawiły się trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Wśród zakażonych jest kobieta w sile wieku z Leżajska, która przebywa na oddziale zakaźnym w Łańcucie. Pozostałe dwie osoby to: młody mężczyzna z woj. mazowieckiego oraz kobieta w sile wieku z woj. lubelskiego. W sumie w Polsce mamy już 25 przypadków zakażenia koronawirusem. 

- Mamy pierwszy przypadek, jeśli chodzi o rozpoznanie koronawirusa na Podkarpaciu. Procedury zadziałały właściwie, służby działają w sposób prawidłowy, sytuacja jest pod pełną kontrolą – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas briefingu prasowego, który odbył się dziś w Urzędzie Wojewódzkim.
Reklama
Aktualnie na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 422 osoby,  dla 93 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Hospitalizowanych jest 11 osób. Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 97 testów. 
 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. 155 nowych zakażeń na Podkarpaciu, brak zgonów [8.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Ponad 200 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Podkarpaciu [6.02.2021]

PODKARPACIE. 205 zakażeń, 202 wyzdrowienia, 8 zgonów na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe zakażenia i zgony [5.02.2021]

PODKARPACIE. 206 zakaż, tyle samo wyzdrowień, 8 zgonów na Podkarpaciu - Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport.

Podkarpacie

Czołowe zderzenie osobówki w tirem. Jedna osoba ranna

PODKARPACIE. Przez około 5 godzin zablokowana była droga wojewódzka nr 992 w Nowym Żmigrodzie. Doszło tam do czołowego zderzenia osobowego opla z ciężarówką. W zderzeniu ucierpiała kierująca oplem.  

Podkarpacie

Koronawirus. 265 nowych zakażonych na Podkarpaciu. Najwięcej w Rzeszowie [4.02.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualny raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Palił marihuanę, mając pod opieką troje dzieci

PODKARPACIE. Tarnobrzescy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który w trakcie sprawowania opieki nad trójką swoich dzieci palił marihuanę. Dzieci w wieku od 2,5 do 14 lat, trafiły pod opiekę matki.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Silny wiatr na Podkarpaciu

PODKARAPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z silnym wiatrem, który wystąpi na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 200 nowych zakażeń. Zmarło 15 osób [3.02.2021]

PODKARPACIE. 230 zakażeń, 70 wyzdrowień, 15 zgonów w województwie podkarpackim - Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport.

Reklama