PODKARPACIE. W listopadzie na kilka dni zamknięte zostaną oddziały paszportowe. Przerwa związana jest z wdrożeniem Rejestru Dokumentów Paszportowych.
Od 8 listopada od godz. 13:00 do 13 listopada 2022 r. organy paszportowe nie będą przyjmować wniosków o wydanie paszportu. Nie będzie również możliwości odbioru dokumentów. W szczególnych przypadkach będzie możliwe wydanie paszportu tymczasowego. Biura paszportowe wznowią pracę 14 listopada 2022 r.
- Prosimy o uwzględnienie powyższego w swoich planach wyjazdowych i zaplanowanie wizyty w urzędzie najpóźniej 8 listopada 2022 r. do godz. 13:00 czasu środkowoeuropejskiego – informuje Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.
Zmiany są związane z wejściem w życie nowej ustawy o dokumentach paszportowych i uruchomieniem Rejestru Dokumentów Paszportowych (RDP). Wśród udogodnieni jakie wprowadza ustawa są m.in. brak konieczności wypełniania pisemnego wniosku oraz powiadomienie sms’em lub email’em o tym, że nowy paszport jest gotowy do odbioru.
PODKARPACIE. Poszukiwane są osoby chętne do dzielenia się dobrą energią w szpitalach i placówkach specjalnych w Przemyślu, Rzeszowie i Sanoku. Aby zostać wolontariuszem należy mieć ukończone 18 lat, górnej granicy nie określono.
PODKARPACIE. Przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, to najczęstsze wykroczenie jakiego dopuszczali się piesi podczas wczorajszych działań podkarpackiej policji pod hasłem „Widoczny pieszy”.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz