Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Od wtorku rozpoczyna się policyjna akcja „Boże Narodzenie 2019”

Dodano:

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci rozpoczną jutro działania "Boże Narodzenie 2019". Tegoroczne działania trwać będą od wtorku 24 grudnia do niedzieli 29 grudnia.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, spędzany najczęściej w gronie najbliższej rodziny. Często, aby zasiąść przy wigilijnym stole musimy pokonać wiele kilometrów. Na drogach naszego województwa możemy spodziewać się wzmożonego ruchu, dlatego policjanci, jak co roku, czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżujących. Działania "Boże Narodzenie 2019" potrwają do 29 grudnia.

Cel policyjnych działań od lat jest niezmienny - ułatwianie ruchu pojazdów na głównych drogach Podkarpacia. W przypadku utrudnień, kierowanie samochodów na objazdy, a w razie potrzeby ręczne kierowanie ruchem.

Szczególną uwagę funkcjonariusze będą zwracać na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych:
 
  • przekraczanie dopuszczalnej prędkości
  • nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu
  • niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa
  • nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych
 
W czasie działań na drogach Podkarpacia pracować będą również policyjne radiowozy wyposażone w wideorejestratory, sprawdzany będzie także stan trzeźwości kierowców.
 
Reklama
przypominamy również, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 16 maja 2012 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz.U. nr 147, poz. 1040) w dniach wskazanych poniżej obowiązywał będzie zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton:
 
  • 24 grudnia 2019 roku od godz. 18.00 do godz. 22.00
  • 25 grudnia 2019 roku od godziny 8.00 do godziny 22.00
  • 26 grudnia 2019 roku od godziny 8.00 do godziny 22.00 

Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Nielegalne leki na potencję o wartości 5 mln zł przechwycone przez Straż Graniczną i KAS

PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Sanoku oraz podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej przechwycili nielegalny transport leków. 

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Mielcu. Zginęły dwie osoby

MIELEC. Wczoraj w Mielcu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Dwie osoby zginęły na miejscu, jedna została ranna i trafiła do szpitala.

Podkarpacie

Ruszył nabór wniosków o 500 plus

PODKARPACIE. Od 1 lutego 2023 r. można składać wnioski o świadczenie wychowawcze 500+ na nowy okres od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r. 

Podkarpacie

Najwięcej bezrobotnych na Podkarpaciu to ludzie młodzi

PODKARPACIE. 40,3 procent bezrobotnych na Podkarpaciu to ludzie młodzi, w wieku od 18 do 34 lat – wynika z danych Urzędu Statystycznego w Rzeszowie.

Podkarpacie

Nowe karetki dla pogotowia w Rzeszowie i Krośnie

PODKARPACIE. Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie oraz Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie otrzymały nowe ambulanse oraz sprzęt medyczny. 

Podkarpacie

"Trzeźwy weekend" na Podkarpaciu. Policjanci skontrolowali ponad 23 tys. kierowców

PODKARPACIE. Podkarpaccy policjanci podsumowali działania pod nazwą „Trzeźwy weekend”. Podczas dwóch dni skontrolowano ponad 23 tys. kierujących. 30 z nich wsiadło z kierownicę pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

Podkarpacie

Muzeum-Zamek w Łańcucie rozpoczyna nowy sezon turystyczny

ŁAŃCUT. Dobiega końca dwumiesięczna przerwa w zwiedzaniu Muzeum - Zamku w Łańcucie, która spowodowana była pracami porządkowymi i konserwatorskimi. W najbliższą środę, 1 lutego oficjalnie rozpocznie się nowy sezon turystyczny.

Podkarpacie

Ponad 7,4 tys. strażaków usuwało skutki intensywnych opadów śniegu na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Ręce pełne roboty mieli w miniony weekend podkarpaccy strażacy. Wszystko za sprawą intensywnych opadów śniegu, których sutkiem były m.in. połamane drzewa i uszkodzone dachy.

Reklama