Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Od 28 marca koniec obowiązku noszenia maseczek

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Od poniedziałku, 28 marca rząd znosi obowiązek noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Zniesiona zostaje również izolacja i kwarantanna.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej, Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że od poniedziałku, 28 marca zniesiony zostaje obowiązek zasłaniania twarzy w przestrzeniach zamkniętych, z jednym wyjątkiem - maseczki nadal będą obowiązkowe w podmiotach leczniczych.

- Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek, nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy – mówił podczas konferencji Minister Zdrowia, Adam Niedzielski. - Rekomenduję jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich – dodał Niedzielski.

Ponadto zniesiona zostaje również izolacja domowa oraz kwarantanna domowa dla współdomowników osoby zakażonej, jak również kwarantanna związana z wjazdem do Polski.

- Pacjenci zidentyfikowani jako pozytywni, będą musieli sami się izolować w domu – stwierdził Minister Zdrowia.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ruszyła budowa kolejnego odcinka S19 na Podkarpaciu

POKDARPACIE. Rozpoczęła się budowa ponad 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 między węzłami Miejsce Piastowe i Dukla. Inwestycja o wartości blisko 480 mln zł ma być gotowa w 2025 roku. 

Podkarpacie

Ford uderzył w drzewo. Kierowca w ciężkim stanie trafił do szpitala

PODKARPACIE. 23-letni kierowca forda zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Podkarpacie

Zderzenie osobówki z pociągiem. Jedna osoba w szpitalu

PODKARPACIE. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Przysiekach w powiecie jasielskim, doszło do zderzenia osobowego opla z pociągiem. Ranny kierowca osobówki trafił do szpitala. Załoga pociągu i pasażerowie nie odnieśli obrażeń.

Podkarpacie

Zbierali grzyby halucynogenne w Bieszczadach. Zatrzymała ich Straż Graniczna

PODKARACIE. 28-letni mężczyzna i 27-letnia kobieta zostali zatrzymani przez partol Straży Granicznej z Ustrzyk Górnych. Funkcjonariusze znaleźli przy nich 60 grzybów halucynogennych.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Trzcianie. Nie żyje 44-latek przysypany ziemią

​PODKARPACIE. 44-letni mężczyzna podczas prac ziemnych został przysypany ziemią. Pomimo pomocy medycznej, życia mężczyzna nie udało się uratować.

Podkarpacie

Ludność Podkarpacia w I półroczu 2023 roku. Wzrosła liczba mieszkańców Rzeszowa

PODKARPACIE / RZESZÓW. Urząd Statystyczny w Rzeszowie opublikował najnowsze dane dotyczące liczby ludności Podkarpacia i Rzeszowa. Statystyki dotyczą I półroczna 2023 roku.

Podkarpacie

Tragedia w Humniskach. Nie żyje 11-letni chłopiec, jego rówieśnik trafił do szpitala

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj przed godz. 13:50 w miejscowości Humniska w powiecie brzozowskim. 78-letnia kobieta kierująca oplem, potrąciła dwóch 11-latków. Jeden z nich trafił do szpitala, życia drugiego nie udało...

Reklama