Rzeszów - Czwartek, 24.04.2025
Reklama

Nieznaczny wzrost liczby turystów odwiedzających Podkarpacie

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. W województwie podkarpackim nieznacznie wzrosła liczba turystów korzystających z obiektów noclegowych. Udzielono również więcej noclegów. Mniej natomiast było turystów zagranicznych.

Turystyczne obiekty noclegowe na Podkarpaciu dysponowały w 2018 roku 34,7 tys. miejscami noclegowymi. W samym Rzeszowie funkcjonowało 46 turystycznych obiektów noclegowych, dysponujących 3,9 tys. miejscami noclegowymi.

Turyści na Podkarpaciu

W 2018 roku z turystycznych obiektów noclegowych skorzystało 1,3 mln osób, w tym 151,0 tys. z zagranicy. Z noclegów w hotelach skorzystało łącznie 751,1 tys. osób. W ciągu całego 2018 roku we wszystkich obiektach noclegowych udzielono 3,5 mln noclegów.
W ub. roku na Podkarpaciu funkcjonowały 642 turystyczne obiekty noclegowe, w tym 149 hoteli. Łącznie było o 60 obiektów więcej niż w 2017 roku.
Reklama
Ogólna liczba turystów wybierających noclegi na Podkarpaciu w 2018 roku była o 37,4 tys. wyższa niż w 2017 roku. Mniej było natomiast turystów zagranicznych (o 11,7 tys. osób). Natomiast noclegów w 2018 roku wszystkim turystom udzielono o 155,4 tys. więcej niż rok wcześniej.

Turyści w Rzeszowie

Z turystycznych obiektów noclegowych w Rzeszowie w 2018 roku skorzystało 272,7 tys. osób, w tym 69,8 tys. z zagranicy. Wszystkim turystom udzielono łącznie 395,2 tys. noclegów (97,0 tys. turystom z zagranicy).

W 2018 roku w porównaniu z 2017 rokiem ogólna liczba turystów korzystających z noclegów wzrosła o 722 osoby, natomiast turystów zagranicznych zmalała o 9,7 tys. Ogółem turystom w 2018 roku udzielono o 976 noclegów mniej niż w 2017 roku.  

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Silny wiatr, zawieje i zamiecie śnieżne na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Dziś na Podkarpaciu spodziewany jest silny wiatr. W niektórych powiatach prognozowane są silne opady śniegu, zawieje i zamiecie.

Podkarpacie

Śmiertelny wpadek na przejeździe kolejowym w Widełce. Dostawczak zderzył się z szynobusem

PODKARPACIE. Na przejeździe kolejowym w Widełce doszło do zderzenia samochodu dostawczego z szynobusem. Pociąg się zapalił. Kierowca samochodu, pomimo reanimacji, zmarł.

Podkarpacie

Uwaga! Silny wiatr w regionie

PODKARPACIE. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dotyczące silnego wiatru jaki dziś spodziewany jest na terenie całego województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 900 zakażeń, 47 zgonów [14.01.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 918 nowych zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim. 

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [13.01.2021]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 941 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w woj. podkarpackim. Wyzdrowiało 667 osób.  Zmarło 10 osób – 8 z nich miało choroby współistniejące.  

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 900 zakażeń, blisko 50 zgonów [12.01.2022]

PODKARPACIE. Ponad 900 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 48 zgonów na Podkarpaciu – wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Zdrowia.

Podkarpacie

Ponad 620 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 8 osób [11.01.2022]

PODKARPACIE. W województwie podkarpackim potwierdzono 627 nowych zakażeń koronawirusem. Z powodu chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarło 8 osób. 

Podkarpacie

Potrącenie 18-letniej pieszej w Łańcucie

ŁAŃCUT. 18-letnia mieszkanka gminy Markowa został potrącona przez samochód osobowy. Ranna kobieta trafiła do szpitala.

Reklama