Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Napastnik biegł za dziewczyną szarpiąc ją, później pobił małżeństwo. Grozi mu 5 lat więzienia

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
TARNOBRZEG. Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi, który na jednej z ulic Tarnobrzega zaatakował małżeństwo. Para została dotkliwie pobita, gdy stanęła w obronie nastoletniej dziewczyny. Napastnik biegł za nią chodnikiem, szarpał i bił. Szybkie działanie policjantów doprowadziło do ustalenia i zatrzymania sprawcy.

Tarnobrzescy policjanci pod nadzorem prokuratora zakończyli czynności w sprawie pobicia małżeństwa, które stanęło w obronie nastolatki. Młoda kobieta została zaatakował przez swojego przyjaciela. Do zdarzenia doszło w sylwestrową noc, na ul. 11 listopada w Tarnobrzegu. Około godziny 4 rano, dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o tym, że na chodniku, przylegającym do osiedlowego parkingu, leży ranny mężczyzna, któremu kobieta z zakrwawiona twarzą próbuje udzielać pomocy. Zaalarmowali policjanci natychmiast udali się na miejsce.

Na jednym z chodników zauważyli ratowników medycznych i dwie ranne osoby. Funkcjonariusze ustalili, że to mieszkańcy Tarnobrzega - 47-letni mężczyzna i o dwa lata młodsza kobieta. Oboje posiadali liczne obrażenia. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że zostali dotkliwie pobici przez nieznanego im mężczyznę, kiedy stanęli w obronie dziewczyny. Agresywny napastnik, biegł za nią chodnikiem, szarpał i bił pięściami. Zapłakana dziewczyna odeszła w nieznanym kierunku, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.
Reklama
Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. W toku podjętych czynności ustalili dane sprawcy. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Mielca. Policjanci zapukali do jego mieszkania, lecz mężczyzny tam nie było. Policjanci szybko ustalili  jego  miejsce pobytu i zatrzymali mężczyznę. 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Prowadząc dalsze czynności, funkcjonariusze ustalili tożsamość pokrzywdzonej. Okazała się nią 17-letnia mieszkanka Tarnobrzega.

W czwartek policjanci przesłuchali 19-letniego mieszkańca Mielca i przedstawili mu cztery zarzuty. Prokurator na postawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz zakazu opuszczania kraju. O dalszym losie  mężczyzny zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
 

Źródło: KMP Tarnobrzeg
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

34-latka miała blisko 4 promile. Wiozła autem trzy osoby, w tym dwoje dzieci

PODKARPACIE. 34-letnia mieszkanka gminy Ostrów w powiecie ropczycko-sędziszowskim odpowie za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Podkarpacie

Zderzenie ciężarówki z seatem na DK9 w Chmielowie. 3 osoby trafiły do szpitala

PODKARPACIE. Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 12:00.

Podkarpacie

Jest umowa na realizację odcinka S19 Dukla - Barwinek

PODKARPACIE. Inwestycję zrealizuje firma Polaqua za kwotę ponad 1,5 mld zł. Będzie to jeden z trudniejszych odcinków S19 pod względem budowy geologicznej i uwarunkowań środowiskowych.

Podkarpacie

Remont na DK 19 w Babicy. Utrudnienia w ruchu

PODKARPACIE. Do 15 listopada 2022 r. potrwa naprawa nawierzchni drogi krajowej nr 19 w Babicy. 

Podkarpacie

Ciało mężczyzny w Wisłoce. Policja ustala jego tożsamość

PODKARPACIE. Ciało zauważył w niedzielę rano pracownik Wód Polskich.

Podkarpacie

Podsumowanie "Trzeźwego weekendu" na Podkarpaciu. Skontrolowano ponad 15 tys. kierowców

PODKARPACIE. 21 kierowców odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Podkarpacie

22-latek uszkodził fontannę multimedialną. Odpowie przed sądem

PODKARPACIE. 22-letni mieszkaniec Jarosławia odpowie przed sądem za uszkodzenie fontanny multimedialnej znajdującej się na jarosławskim rynku.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w pow. strzyżowskim. Nie żyje 29-letni kierowca bmw

PODKARPACIE. 29-letni kierowca bmw zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń, jego życia nie udało się uratować.

Reklama