Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Na przejściach granicznych z Ukrainą, Rosją i Białorusią wprowadzono kontrole sanitarne

Dodano:

fot. BOSG
fot. BOSG
Na przejściach granicznych z Ukrainą, Rosją i Białorusią wprowadzono kontrole sanitarne kontrolowane są wszystkie osoby przyjeżdżające do Polski.

Kontroli sanitarnej podlegają wszystkie osoby i pojazdyna drogowych przejściach granicznych a także podróżni w pociągach. Służby medyczne dokonują pomiaru temperatury, a funkcjonariusze Straży Granicznej pobierają karty lokalizacyjne.

W przypadku osoby zgłaszającej złe samopoczucie i z podwyższoną temperaturą, dalsze czynności prowadzone będą przez służby sanitarne zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora sanitarnego.

W Barwinku w ciągu DK19 na granicy Polski i Republiki Słowackiej, gdzie prowadzone są czynności kontrolne, wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Zawężono przekrój jezdni do jednego pasa, z jednoczesnym ograniczeniem prędkości przejazdu przez ten odcinek. Na miejsce delegowane zostały niezbędne służby publiczne. Kontrole obejmą przede wszystkim transport autobusowy i autokarowy. Będą prowadzone tak, by nie zakłócać płynności ruchu na granicy. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Kolizja czterech samochodów w Krośnie. Trzy osoby trafiły do szpitala

KROSNO. Na ul. Krakowskiej w Kośnie doszło do zderzenia się czterech samochodów. Trzy osoby trafiły do szpitala. Przyczyną zdarzenia było niezachowanie bezpiecznej odległości.

Podkarpacie

Zamek w Łańcucie „Cudem Polski 2024”

48 obiektów z całego kraju wzięło udział w plebiscycie organizowanym przez National Geographic Traveler. Z każdego województwa mogła wygrać tylko jedna atrakcja turystyczna. Zwycięzcą na Podkarpaciu został Zamek w Łańcucie, który otrzymał...

Podkarpacie

Podkarpacie. Nowi konsultanci wojewódzcy w ochronie zdrowia

Wojewoda podkarpacki, Teresa Kubas-Hul, powołała na pięcioletnią kadencję nowych konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia.

Podkarpacie

Alert IMGW. W poniedziałek burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W poniedziałek (10.06) w województwie podkarpackim obowiązuje ostrzeżenie II stopnia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w związku z burzami jakie przejdą nad naszym regionem.

Podkarpacie

Powozem po zabytkowym parku Muzeum-Zamku w Łańcucie

ŁAŃCUT. Po kilku latach nieobecności powraca trasa spaceru stylowym powozem, realizowana po zabytkowym parku krajobrazowym Muzeum Zamku w Łańcucie. Przez ostatnie lata trasa spacerowa przebiegała wyłącznie po mieście.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW. W piątek burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami, jakie spodziewane są w piątek (7.06) na terenie Podkarpacia.

Posąg młodzieńca duszącego węża

Historyczna atrakcja wróciła do parku Muzeum-Zamku w Łańcucie

RZESZÓW. Muzeum Zamek w Łańcucie ma nową atrakcję. Posąg młodzieńca duszącego węża trafił na swoje miejsce po wieloletniej przerwie.

Dwa zarzuty dla 39-latki

Piła z koleżanką w trakcie jazdy autem. Z tyłu spał jej 8-letni syn

PODKARPACIE. Dwa zarzuty usłyszała 39-letnia mieszkanka powiatu tarnobrzeskiego, która w trakcie jazdy, wspólnie z pasażerką piła alkohol. Na tylnym siedzeniu spał jej 8-letni syn.

Reklama