Rzeszów - Poniedziałek, 21.04.2025
Reklama

Na Podkarpaciu powstanie osiem obwodnic. Na trzy ogłoszono już przetargi

Dodano:

fot. GDDKiA Rzeszów
fot. GDDKiA Rzeszów
PODKARPACIE. Ruszył przetarg na budowę obwodnicy Nowej Dęby. To już trzecie postępowanie przetargowe na inwestycję drogową realizowaną z rządowego programu #100obwodnic. Osiem z nich powstanie na Podkarpaciu.

W ramach programu budowy 100 obwodnic w latach 2020 – 2030 w województwie podkarpackim powstanie osiem z nich. Będą to obwodnice: Brzostka i Kołaczyc, Kolbuszowej, Jasła, Miejsca Piastowego, Nowej Dęby, Pilzna, Przemyśla i Sanoka.

31 sierpnia br. wiceminister Infrastruktury Rafał Weber ogłosi przetarg na wykonanie Studium Korytarzowego, Studium-Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami Koncepcji Programowej (STEŚ-R), uzyskanie Decyzji o Uwarunkowaniach Środowiskowych dla budowy obwodnicy Nowej Dęby w ciągu drogi krajowej DK9.

Wcześniej ruszyły postępowania przetargowe na budowę obwodnicy Kolbuszowej w ciągu DK9 i realizację II etapu obwodnicy Sanoka w ciągu DK28.
Reklama
Trwają prace przygotowawcze zmierzające do ogłoszenia przetargów na realizacje kolejnych pięciu inwestycji. Dla obwodnicy Miejsca Piastowego w ciągu DK28 i Przemyśla w ciągu DK28 i DK77 przygotowywana jest dokumentacja oraz materiały do wniosku o wydanie decyzji ZRID. 

Dla obwodnicy Pilzna, Jasła oraz Brzostka i Kołaczyc w ciągu DK73 złożony został już wniosek o wydanie decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych. Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na opracowanie koncepcji programowych.

Nowe drogi w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic mają powstać do 2030 roku. Koszt realizacji programu to blisko 28 mld zł. Budowa nowych dróg będzie finansowana ze środków Krajowego Funduszu Drogowego prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego. Inwestycje będą realizowane przez GDDKiA.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Alert IMGW. W poniedziałek burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia w związku z burzami jakie prognozowane są na terenie całego województwa podkarpackiego.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Grabownicy Starzeńskiej. Nie żyje 27-latek

PODKARPACIE. 27-letni kierowca nissana zjechał z drogi, uderzył w skarpę, a pojazd przewrócił się na bok. Pomimo reanimacji, mężczyzna poniósł śmierć.

Podkarpacie

Nie żyje 45-latek raniony nożem. Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci mężczyzny

PRUCHNIK. Policjanci z jarosławskiej komendy i komisariatu z Pruchnika, pracują nad ustaleniem okoliczności śmierci 45-latka. Mężczyzna został raniony nożem. W sprawie zatrzymano dwie osoby.

Podkarpacie

W środę upały i burze z gradem na Podkarpaciu. IMGW wydało ostrzeżenia

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia w związku z upałami i burzami z gradem i silnym wiatrem na Podkarpaciu.

Zderzenie dwóch samochodów

Tragiczny wypadek na DK94 w Radymnie. Nie żyje 33-letnia kobieta

PODKARPACIE. Na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Radymno w powiecie jarosławskim doszło do zderzenia dwóch samochodów. W wypadku śmierć poniosła 33-letnia kobieta.

Podkarpacie

Zenek Martyniuk i Budka Suflera wystąpią na Dniach Głogowa Małopolskiego

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. Liczne atrakcje przygotowano dla mieszkańców z okazji Dni Głogowa Małopolskiego. Impreza odbędzie się w najbliższy weekend. - Przed nami weekend pełen atrakcji: od wesołego miasteczka po koncerty Zenka Martyniuka oraz...

Podkarpacie

W Bieszczadach rozpoczyna duża inwestycja turystyczna [WIZUALIZACJE]

PODKARPACIE. Bieszczadzka Kolejka Leśna zmieni się nie do poznania. W ramach projektu finansowanego z funduszy Unii Europejskiej, na głównej stacji bieszczadzkiej „Ciuchci” w Majdanie k Cisnej powstaną m.in. centrum turystyczno-wystawiennicze, wąskotorowe drezyny...

Podkarpacie

W weekend utrudnienia w ruchu w centrum Łańcuta

ŁAŃCUT. W związku z obchodami „Dni Miasta Łańcuta”, od piątku do niedzieli (14 – 16.06) w centrum Łańcuta wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu.

Reklama