Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Miał ponad 3 promile i pływał rowerkiem wodnym. W pewnym momencie mężczyzna wskoczył do wody

Dodano:

fot. KMP Tarnobrzeg
fot. KMP Tarnobrzeg
TARNOBRZEG. Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał 34-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który po Jeziorze Tarnobrzeskim pływał rowerkiem wodnym. Na przejażdżkę po wodach jeziora zabrał kolegę i kilka puszek piwa. Beztroski wypoczynek mógł zakończyć się tragicznie, gdyż mężczyzna w pewnym momencie wskoczył do wody i zaczął pływać.

Wczoraj przed godz. 18, policyjni wodniacy, podczas patrolowania Jeziora Tarnobrzeskiego, zwrócili uwagę na jeden z pływających rowerków wodnych. Przebywali na nim dwaj mężczyźni, a obok nich znajdowały się puszki z piwem.

Jeden z mężczyzn, widząc zbliżający się patrol wodny, wstał z rowerka, wskoczył do wody i zaczął płynąć. Jezioro w tym miejscu ma głębokość ponad 40 metrów. Funkcjonariusze natychmiast wydostali go na pokład łodzi. Podczas legitymowania okazało się, że 34-letni mieszkaniec Tarnobrzega jest pod wyraźnym działaniem alkoholu.
Reklama
Badanie wykazało w jego organizmie 3,2 promila alkoholu. Podczas interwencji 34-latek oświadczył policjantom, że wskoczył do wody, aby popływać i się ochłodzić. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości drugiego mężczyzny, u niego badanie wykazało 1,5 promila alkoholu.

Pijanych amatorów wodnego wypoczynku przetransportowano na brzeg jeziora, a sprzęt pływający odholowano do bazy WOPR. Mężczyźni zostali usunięci z kąpieliska i ukarani mandatami.   

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Testy lewitujących pociągów na Podkarpaciu zakończone sukcesem [VIDEO]

PODKARPACIE. Firma Nevomo przedstawiła wyniki udanych testów potwierdzających możliwość lewitacji pociągów na istniejącej infrastrukturze kolejowej. Pociągi pasażerskie MagRail będą mogły docelowo osiągnąć prędkość do 550 km/h.

Podkarpacie

Jest pozwolenie na budowę kolejnego odcinka S19 na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Roboty budowlane mają rozpocząć się już w najbliższych dniach. Odcinek będzie miał blisko 12 km długości, jego wartość to ponad 1,2 mld zł.

Podkarpacie

Burze nad Podkarpaciem. Ponad 250 interwencji strażaków

PODKARPACIE. Podkarpaccy strażacy usuwali skutki burz, które przeszły nad regionem wczoraj wieczorem i w nocy. Odnotowano ponad 250 interwencji. Nikt nie został ranny.

Podkarpacie

Alert IMGW! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Dziś w nocy na terenie województwa podkarpackiego przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu. IMGW wydało ostrzeżenie drugiego stopnia.

Podkarpacie

Legionella na Podkarpaciu. Kolejne zakażenia i zgony

RZESZÓW. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie potwierdziła 9 nowych przypadków zakażenia bakterią legionella pneumophila. Zmarły kolejne trzy osoby.

Podkarpacie

Finał Podkarpackiego Festiwalu Osób Wyjątkowych. W Rzeszowie wystąpi między innymi Mikromusic

RZESZOW. Na tegoroczny Festiwal składa się cykl warsztatów dedykowanych kadrom podkarpackich warsztatów terapii zajęciowej oraz dwa koncerty w Rzeszowie.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w powiecie tarnobrzeskim. Nie żyje motocyklista

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło na ul. Sandomierskiej w Grębowie. 48-letni motocyklista zderzył się z samochodem osobowym, zginął na miejscu. Jego pasażer trafił do szpitala.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Alert obowiązuje w piątek, 18 sierpnia od godz. 13:00 do godz. 22:00. Burzom towarzyszyć będą silne opady deszczu oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

Reklama