Rzeszów - Środa, 23.04.2025
Reklama

Koronawirus. Od 1 lutego otwarte galerie handlowe, muzea i galerie sztuki. Nie będzie godzin dla seniorów

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
POLSKA/PODKARPACIE. Większość obostrzeń obowiązujących do 31 stycznia 2021 r., zostanie przedłużonych do połowy lutego. Od 1 lutego nastąpią jednak zmiany w handlu i kulturze. Znikną również godziny dla seniorów.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił plany rządu, dotyczące zmian jakie nastąpią w aktualnych obostrzeniach, które obowiązują do 31 stycznia 2021 r.  Większość z nich będzie przedłużone do 14 lutego. Wyjątkiem są sklepy w galeriach handlowych, muzea i galerie sztuki.

Tak jak do tej pory, hotele nadal pozostaną zamknięte dla gości (wyjątek stanowią wybrane grupy, np. medycy czy służby mundurowe). Restauracje będą mogły serwować dania tylko na wynos lub z dowozem. Stoki narciarskie pozostaną nieczynne do 14 lutego. Zmian nie będzie również w edukacji - uczniowie klas I – III szkół podstawowych będą uczyć się w trybie stacjonarnym, natomiast pozostali w trybie zdalnym.
Reklama
„Decyzja, którą podjęliśmy, sprowadza się do przedłużenia zasad bezpieczeństwa, które mamy w tzw. etapie odpowiedzialności, który będzie obowiązywał do 14 lutego.” – tłumaczył minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zmiany w handlu i kulturze. Koniec godzin dla seniorów

Od 1 lutego ponownie otwarte zostaną galerie handlowe, muzea i galerie sztuki, które będą mogły funkcjonować w ścisłym reżimie sanitarnym. W placówkach handlowych będzie obowiązywał limit klientów:

- 1 os/10 m2 – w sklepach do 100 m2
- 1 os/15 m2  – w sklepach powyżej 100 m2

Od 1 lutego zniesione zostają godziny dla seniora.

Cały czas obowiązuje utrzymywanie co najmniej 1,5-metrowej odległości między osobami oraz konieczność zasłaniania ust i nosa.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Zderzenie samochodu z żubrem w Bieszczadach

PODKARPACIE. W wypadku ranna została pasażerka samochodu. Niestety zwierzę nie przeżyło.

Podkarpacie

14-latek podpalił dwie stodoły i wiatę

PODKARPACIE. O dalszym losie nastolatka zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Stalowej Woli.

Podkarpacie

Uwaga! Dziś możliwe burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzenia 1 i 2 stopnia o możliwych burzach z gradem na terenie całego województwa.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek na przejeździe kolejowym w Łańcucie

ŁAŃCUT. Na przejeździe kolejowym w Łańcucie doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem technicznym. Kobieta kierująca osobówką poniosła śmierć na miejscu.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe dane Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 198 zakażeń w województwie podkarpackim w ciągu ostatniego tygodnia. Z powodu Covid-19 i chorób współistniejących zmarło 3 osoby.  

Podkarpacie

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Tryńczy. Pociąg uderzył w ciężarówkę

PODKARPACIE. W wypadku zginął 37-letni kierowca ciężarówki. 

Podkarpacie

Osiem ofert w przetargu na realizację 6-kilometrowego odcinka S19

PODKARPACIE. Ponad 6-kilomtrowy odcinek S19 Lutcza – Domaradz, będzie jednym z trudniejszych w realizacji fragmentem międzynarodowego szlaku Via Carpatia.

Podkarpacie

Śmiertelny wypadek w Radawie. 20-letni kierowca uderzył w drzewo

PODKARPACIE. W niedzielę w Radawie doszło do tragicznego wypadku, w którym zginął 20-letni kierowca volkswagena. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Reklama