Rzeszów - Poniedziałek, 28.04.2025
Reklama

Koronawirus. Nowy rekord zakażeń i zgonów na Podkarpaciu. Ponad 1000 przypadków [28.10.2020]

Dodano:

PODKARPACIE. Dziś odnotowano kolejny duży wzrost dobowej liczby zakażeń w kraju. „Mamy 18 820 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Rekord padł również na Podkarpaciu.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono dziś 1039 nowych przypadków. Suma zakażeń na Podkarpaciu od początku pandemii wzrosła do 17 598 osób. Aktywnych przypadków jest obecnie 10 202. Minionej doby wyzdrowiało kolejne 425 osób, co daje łącznie 7 036 ozdrowieńców w naszym regionie.
 
Zmarło kolejne 22 osoby:
  • 10 kobiet – z powiatu brzozowskiego (80, 53), dębickiego (90), kolbuszowskiego (85), krośnieńskiego (67), przeworskiego (84), ropczycko-sędziszowskiego (72), sanockiego (83) i stalowowolskiego (68, 86),
  • 12 mężczyzn – z powiatu brzozowskiego (67), dębickiego (84), jarosławskiego (61), kolbuszowskiego (89, 80), łańcuckiego (64), mieleckiego (89), ropczycko-sędziszowskiego (72), rzeszowskiego (54), sanockiego (39), stalowowolskiego (85) i z miasta Przemyśl (71).

Do tej pory z powodu Covid-19 zmarło 360 mieszkańców województwa podkarpackiego.
Reklama

Nowe przypadki to:
  • 12  – bieszczadzki
  • 20 – brzozowski
  • 76 – dębicki
  • 38 – jarosławski
  • 51 – jasielski
  • 25 – kolbuszowski
  • 31 – miasto Krosno
  • 54 – krośnieński
  • 15 – leski
  • 52 – leżajski
  • 31 – lubaczowski
  • 86 – łańcucki
  • 44 – mielecki
  • 14 – niżański
  • 35 – miasto Przemyśl
  • 29 – przemyski
  • 48 – przeworski
  • 36 – ropczycko-sędziszowski
  • 100 – miasto Rzeszów
  • 53 – rzeszowski
  • 97 – sanocki
  • 15 – stalowowolski
  • 37 – strzyżowski
  • 18 – miasto Tarnobrzeg
  • 22 – tarnobrzeski

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 30 osób, 18 764 poddanych jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 9 466 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 736 osób.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W ciągu ostatniego tygodnia Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 1019 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie. W wyniku chorób współistniejących wraz z Covid-19 zmarły dwie osoby.

Podkarpacie

Tragiczny pożar mieszkania w Lubaczowie. Jedna osoba nie żyje, ewakuowano mieszkańców bloku

PODKARPACIE. Do pożaru doszło w niedzielę wieczorem w bloku wielorodzinnym przy ul. Krasińskiego.

Podkarpacie

Wypadek ciężarówki na S19 w Kamieniu. Zginął 37-letni kierowca

KAMIEŃ. Ciężarówka przewoziła ładunek kostki brukowej, który w wyniku uderzenie w bariery ochronne przygniótł kabinę kierowcy.

Podkarpacie

1 sierpnia na Podkarpaciu zawyją syreny alarmowe, ale nie w Rzeszowie

PODKARPACIE. W poniedziałek 1 sierpnia, w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na Podkarpaciu zabrzmią syreny alarmowe.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 700 zakażeń, 2 zgony

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

Jest wykonawca ponad 12,5-kilometrowego odcinka Via Carpatia na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Odcinek drogi ekspresowej S19 Domaradz - Krosno zaprojektuje i wybuduje Mostostal Warszawa.

Podkarpacie

IMGW ostrzega! We wtorek burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Towarzyszyć im będą silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h, lokalnie do 80 km/h.

Podkarpacie

Zderzenie osobówki z betoniarką w Babicy. Nie żyje 1 osoba

PODKARPACIE. Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 15:00.

Reklama