Rzeszów - Środa, 16.04.2025
Reklama

Koronawirus na Podkarpaciu: 10 zakażeń, 0 zgonów [31.05.2021]

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Na Podkarpaciu potwierdzono 10 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Po jednym przypadku w powiatach: jarosławskim, jasielskim, leżajskim, niżańskim, rzeszowskim i w Rzeszowie oraz po dwa przypadki w powiecie mieleckim i w Przemyślu. Kolejne 36 osób wyzdrowiało. W porannym raporcie nie odnotowano żadnych zgonów.

W kwarantannie przebywa obecnie 1827 osób. Wykonano 1470 testów, w tym 11 z wynikiem pozytywnym.

W szpitalach województwa podkarpackiego do dyspozycji pacjentów chorych na Covid-19 jest 875 łóżek szpitalnych, z których 175 jest zajęte. Dla najcięższych przypadków wolnych jest 81 respiratorów, z 99 dostępnych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Mając ponad promil alkoholu pędził w terenie zabudowanym z prędkością 127km/h

PODKARPACIE. Z prędkością 127 km/h w terenie zabudowanym jechał 54-letni kierowca toyoty.

Podkarpacie

Przedstawiciele państw połączonych Via Carpatią spotkali się w Łańcucie. Poruszono temat sieci TEN-T

ŁAŃCUT. Podczas międzynarodowej konferencji podpisana została także deklaracja „Łańcut III”.

Podkarpacie

Mniej urodzeń, mniej małżeństw, więcej zgonów na Podkarpaciu

W 2018 roku na Podkarpaciu zmniejszyła się liczba ludności w stosunku do roku 2017. Zanotowano spadek urodzeń oraz zawartych małżeństw. Wzrosła natomiast liczba zgonów.

Podkarpacie

Intensywne prace na budowie obwodnicy Sanoka

Inwestycje realizuje firma Max Bögl Polska sp. z o.o. Roboty mają potrwać do końca bieżącego roku.

Podkarpacie

Śmiertelne potrącenie 3-latka w Grochowcach

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Grochowce, w powiecie przemyskim. 3-latek został śmiertelnie potrącony przez samochód osobowy.

Podkarpacie

Budowa obwodnicy Kolbuszowej. Symbolicznie wbito łopaty

Zainaugurowano budowę obwodnicy Kolbuszowej. Droga ma powstać do końca września 2019 roku. Koszt inwestycji to blisko 8,5 mln zł.

Podkarpacie

15 kwietnia rusza budowa mostów w Pielgrzymce. Będą utrudnienia i objazdy

Planowany termin zakończenia robót to koniec października br.

Reklama