Rzeszów - Niedziela, 23.02.2025
Reklama

Koronawirus. Aktualna sytuacja na Podkarpaciu. 11 przypadków zakażenia [16.03.2020]

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Potwierdzono dwa nowe przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV2 na Podkarpaciu. Chodzi o młodą kobietę z powiatu leżajskiego (stan dobry) oraz mężczyznę w sile wieku z powiatu mieleckiego  (stan dobry).

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 2808 osób,  dla 1621  osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej.  Aktualnie hospitalizowanych jest 45 osób.

Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 521 testów.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono dotychczas 11 przypadków zakażenia koronawirusem. Jedna osoba zmarła.


W kraju mamy już 177 przypadków zakażenia koronawirusem. 4 osoby zmarły.  


--------------------------

 
Poniżej lista oddziałów zakaźnych wskazanych dla pacjentów potencjalnie zainfekowanych koronawirusem na terenie województwa podkarpackiego:
  • Dębica - Zespół Opieki Zdrowotnej w Dębicy, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Chorób Wątroby, ul. Krakowska 91
  • Jarosław - Centrum Opieki Medycznej, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny z Pododdziałem Hepatologicznym i Ośrodkiem Leczenia WZW, ul. 3 Maja 70
  • Jasło - Szpital Specjalistyczny w Jaśle, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny I WZW, ul. Lwowska 22
  • Łańcut - Centrum Medyczne w Łańcucie Sp. Z O.O., Kliniczny Oddział Chorób Zakaźnych Z Pododdziałem Hepatologicznym, ul.Ignacego Paderewskiego 5
  • Mielec - Szpital Specjalistyczny Im. Edmunda Biernackiego w Mielcu, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny I Chorób Wątroby, ul. Żeromskiego 22
  • Przemyśl - Wojewódzki Szpital Im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, ul. Rogozińskiego 30
  • Sanok - Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, ul. 800-Lecia 26

Infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia 800 190 590
Reklama

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Śmieciarka śmiertelnie potrąciła pieszą na osiedlowej drodze

STALOWA WOLA. Do tragicznego wypadku doszło dziś przed południem na jednym z osiedli w Stalowej Woli. Śmiertelnie potrącona została 82-letnia kobieta.

Podkarpacie

Policja ostrzega przed utrudnieniami na drodze relacji Domaradz-Przemyśl

PODKARPACIE. Powstałe na drodze zaspy śnieżne utrudniają kierowcom jazdę.

Podkarpacie

Pijany 58-latek leżał na torach. Mężczyznę uratowała spostrzegawczość maszynisty

PODKARPACIE. O dużym szczęściu może mówić 58-latek z Niska, którego w porę zauważył maszynista szynobusa.

Podkarpacie

Groził pracownicy banku nożem. 42-latek próbował zmusić ją do wypłaty pieniędzy

JASŁO. Policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego.

Podkarpacie

Droga na odcinku Nowy Żmigród – Gorlice zablokowana. Powodem trudne warunki atmosferyczne

PODKARPACIE. Wiemy, że czas trwania utrudnień zależny jest od warunków atmosferycznych jakie występują w tamtym obszarze.

Podkarpacie

Pijany pieszy ofiarą wypadku. Szedł środkiem jezdni

PODKARPACIE. Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 18, na drodze wojewódzkiej 863.

Podkarpacie

Trudne warunki na drogach. Policja apeluje o ostrożność

PODKARPACIE. Pogarszające się warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji.

Podkarpacie

Kontrole escape roomów na Podkarpaciu. Dwa lokale z zakazem użytkowania

PODKARPACIE. Wg. informacji jakie posiada straż pożarna na terenie województwa podkarpackiego działa 14 escape roomów.

Reklama