Rzeszów - Poniedziałek, 21.04.2025
Reklama

Koronawirus 2019 –nCoV. Na Podkarpaciu pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 14 osób

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Aktualnie na Podkarpaciu u żadnej z badanych osób nie stwierdzono wystąpienia koronawirusa. Trwają badania jednego pacjenta, zaś 14 pozostaje pod nadzorem.

Od 24 stycznia na terenie województwa podkarpackiego nadzór epidemiologiczny - w związku z koronawirusem - obejmował 20 osób, które w ostatnim czasie przebywały w Chinach lub miały do czynienia z osobami powracającymi z tego kraju.

Każda z ww. osób była poddana weryfikacji i została objęta dwutygodniowym nadzorem. Aktualnie jedynie jeden pacjent przebywa na obserwacji w szpitalu, a personel czeka na wyniki badań.

„Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 14 osób. Wszystkie są zdrowe. Zapobiegawczo jedna osoba przebywa na obserwacji w szpitalu, badania są w toku” – informuje dr Adam Sidor, Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Wiemy również, że aktualnie na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem 2019 –nCoV.
Reklama
Łącznie na całym świecie w okresie od 31 grudnia 2019 r. do 14 lutego 2020 r. odnotowano 64 544 potwierdzone przypadki COVID-19, w tym 1 383 zgony (2,1%). 17 przypadków zakażeń dotyczyło personelu medycznego. Z 1 383 zgonów, 1 380  pochodziło z Chin. Jeden zgon zgłoszono w Hongkongu (Specjalny Region Administracyjny), jeden na Filipinach oraz jeden w Japonii.

Objawy zakażenia obejmują gorączkę, kaszel, duszności, ból mięśni, zmęczenie. Badania RTG klatki piersiowej wykazują typowe cechy wirusowego zapalenia płuc z rozlanymi obustronnymi naciekami. Zgodnie z danymi WHO z dnia 12 lutego 2020,  u 18 % potwierdzonych przypadków wystąpiła ciężka postać choroby. Wszystkie przypadki pochodziły z obszaru Chin. Wirus przenosi się drogą kropelkową.

Źródło: Państwowa Inspekcja Sanitarna
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Alert IMGW. W środę burze na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami, jakie spodziewane są w środę (29.05) na terenie Podkarpacia.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Markowej. Nie żyje 20-letnia kobieta

MARKOWA. 20-letnia kobieta kierująca fordem, uderzyła w bariery ochronne, wpadła do przydrożnego rowu i dachowała. Niestety, jej życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Tragiczny wpadek w Książnicach. Kobietę przygniótł ciągnik rolniczy

PODKARPACIE. Do tragicznego wypadku doszło wczoraj na prywatnej posesji w miejscowości Książnice w powiecie mieleckim. 70-kobieta został przygnieciona przez ciągnik. Pomimo reanimacji, kobieta zmarła.

POLICYJNA AKCJA

„(Nie)trzeźwy poranek” na podkarpackich drogach. Zatrzymano ponad 50 kierowców

PODKARPACIE. Blisko 11 tys. skontrolowanych kierowców, 52 osoby po spożyciu alkoholu - to bilans wczorajszych działań podkarpackich policjantów na drogach regionu.

Podkarpacie

Ostrzeżenie IMGW dla Podkarpacia. W czwartek burze, ulewny deszcz i wiatr

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne w tym tygodniu ostrzeżenie przed burzami, jakie spodziewane są na Podkarpaciu. Burzom będzie towarzyszył silny wiatr, deszcz oraz miesiącami grad.

DACHOWANIE FIATA

Tragiczny wypadek w Goliszowcu. Nie żyje 20-letni kierowca

PODKARPACIE. Na trasie z Goliszowca do Rzeczycy Długiej w powiecie stalowowolskim doszło do tragicznego wypadku. 20-letni kierowca fiata stracił panowanie nad autem i dachował. Niestety, zmarł w szpitalu. Trwa wyjaśnianie przyczyn tego...

BURZE, WIATR i ULEWNY DESZCZ!

IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia dla całego woj. podkarpackiego

PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia w związku z prognozowanymi burzami na terenie całego województwa podkarpackiego.

ŚMIERTELNY WYPADEK

Dachowanie samochodu na DW881 w Medyni Głogowskiej. 1 osoba nie żyje

MEDYNIA GŁOGOWSKA. Na drodze wojewódzkiej nr 881 w Medyni Głogowskiej dachował samochód, którym podróżowały trzy osoby. Wszystkie trafiły do szpitala. Niestety jedna z nich, 87-letnia pasażerka zmarła.

Reklama