Rzeszów - Niedziela, 20.04.2025
Reklama

Kolejne punkty "drive thru" na Podkarpaciu

Dodano:

fot. NFZ
fot. NFZ
PODKARPACIE. Pierwsze 9 punktów „drive thru” uruchomiono 11 maja. Teraz doszły kolejne dwa: w Lubaczowie i Sanoku. Usługę finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.
 
Uruchomiono kolejne punkty pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2. W województwie podkarpackim działa ich łącznie 11. Zlokalizowane są przy szpitalach. Miejsca te przeznaczone są dla osób w kwarantannie, które mogą wykonać bezpłatnie badanie nie wysiadając z samochodu.  Testy przeprowadzane są w 12 dobie kwarantanny, a o badaniach przypomina system SMS w 11 dniu.
 
„Wykonanie takiego testu jest dobrowolne. Osoba, która chce wykonać taki test musi posiadać prywatny samochód, którym dojedzie do mobilnego punktu pobrań. Sanepid nie przyjedzie do takiej osoby, w celu wykonania testu. Konieczne jest również zabranie dowodu osobistego. Osoba, która będzie chciała wykonać taki test, musi skontaktować się ze swoim sanepidem, aby ten odnotował, że osoba przebywająca na kwarantannie opuściła miejsce odbywania kwarantanny w celu wykonania testu.” – informuje Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.
 
Poniżej wykaz punktów i godziny wykonywania badań.
 
- Szpital Specjalistyczny w Jaśle (9.00-11.00)
- Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu (7:30-9:30)
- Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu (10.00-13.00)
Reklama
- Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu (10.00-13.30)
- Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, (10.00-12.00)
- Centrum Medyczne w Łańcucie (9:00-11:00)
- Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie (8.00-10.00)
- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku (11:00-13:00)
- Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Leżajsku (7:00-9:00)
- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie (godziny badań 15:00-17:00)
- Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku (godziny badań 9:00-11:00)
 
Wynik badań będzie można sprawdzić w Internetowym Koncie Pacjenta. Informację o wyniku przekaże również laboratorium.
 
W przypadku dodatniego wyniku, należy skontaktować się ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i postępować zgodnie z otrzymanymi zaleceniami albo zgłosić się do lekarza w szpitalu jednoimiennym lub na oddziale zakaźnym. W przypadku ujemnego wyniku stacja sanitarno-epidemiologiczna powinna zwolnić pacjenta z kwarantanny.
 
Badanie jest bezpłatne dla pacjenta, jego koszt finansuje NFZ.
 
Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił również całodobową, bezpłatną infolinię dla osób w kwarantannie - 800 190 590.
 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Przy S19 oraz autostradzie A4 na Podkarpaciu powstanie 6 ramp do odśnieżania ciężarówek

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poszukuje firmy, która wybuduje rampy do odśnieżania samochodów ciężarowych na terenie Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) znajdujących się przy drodze ekspresowej S19 oraz autostradzie A4

Podkarpacie

Nowa konsultant wojewódzki w dziedzinie diabetologii

PODKARPACIE. Dr Anna Juza została powołana na 5-letnią kadencję, na stanowisko konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie diabetol.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w Bieszczadach. Nie żyje 56-letni mężczyzna, dwie osoby ranne

PODKARPACIE. 56-mężczyzna kierujący samochodem terenowym, wypadł z drogi leśnej i dachował. Niestety, zginął na miejscu. Pojazdem podróżowało jeszcze dwie osoby, które zostały przewiezione do szpitala.

Podkarpacie

Wypadek autokaru z turystami w Makowej

PODKARPACIE. Autokar z około 40 pasażerami wjechał do rowu i przewrócił się na bok. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Podkarpacie

Wiosenna akcja szczepienia lisów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W dniach od 3 do 13 kwietnia 2025 r. na terenie województwa podkarpackiego odbędzie się wiosenna akcji szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie.

Podkarpacie

Tragiczny wypadek w m. Golcowa. Ciągnik przygniótł 68-letniego mężczyznę

PODKARPACIE. Dziś przed południem w miejscowości Golcowa, 68-letni mężczyzna został przygnieciony przez ciągnik rolniczy. Niestety, pomimo interwencji służb ratunkowych, jego życia nie udało się uratować.

Podkarpacie

Trwa rozbudowa 32-kilometrowego odcinka drogi od Nowej Dęby do Niska

PODKARPACIE. 17 marca br. odbyło się symboliczne wbicie łopaty pod rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 872 na odcinku od skrzyżowania z DK 9 w Nowej Dębie do skrzyżowania z DK 77 w Nisku.

Podkarpacie

Ważny krok w kierunku budowy II etapu obwodnicy Sanoka

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad złożyła do wojewody podkarpackiego wniosek o wydanie decyzji ZRID budowy II etapu obwodnicy Sanoka. Przedłużenie obwodnicy Sanoka zakłada budowę około 3-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr...

Reklama