Rzeszów - Czwartek, 24.04.2025
Reklama

Jest umowa na budowę nowej drogi na Podkarpaciu

Dodano: /

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock

PODKARPACIE. W 2028 roku ma być gotowy blisko 12,5 kilometrowy odcinek drogi, który połączy węzeł S19 Nisko Południe z ul. Bojanowską w Stalowej Woli. Inwestycja poprawi dostępność transportową do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Wisłosan oraz Strategicznego Parku Inwestycyjnego w Stalowej Woli. Podpisano już umowę z wykonawcą.

Inwestycja realizowana będzie w systemie "zaprojektuj i wybuduj". Wykonawcą jest firma Antex. Projekt obejmuje budowę nowego odcinka drogi wojewódzkiej o długości 12,36 km, łączącego węzeł S19 Nisko Południe z ul. Bojanowską w Stalowej Woli. Głównym celem inwestycji jest poprawa komunikacji terenów inwestycyjnych, co ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju gospodarczego regionu.

Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi ponad 362 miliony złotych, z czego 250 milionów pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych. Pozostałe 112 milionów złotych to wkład samorządów, z czego blisko 70 milionów zapewniło Województwo Podkarpackie.

Na realizację zadania wykonawca ma 43 miesiące od daty podpisania umowy. Zakończenie planowane jest na 2028 rok.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe zakażenia i zgony [17.03.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 180 zakażeń koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowe zakażenia i zgony [16.03.2022]

PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 166 zakażeń koronawirusem.

Podkarpacie

44-latek ranił partnerkę nożem. Usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa

MIELEC. Sprawcy grozi kara 25 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Ponad 170 zakażeń, 19 zgonów [15.03.2022]

PODKARPACIE. W porannym raporcie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 172 zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim, w tym 17 ponownych zakażeń.

Podkarpacie

Ponad 80 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Brak zgonów [14.03.2022]

​PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 82 zakażenia koronawirusem, w tym 7 ponownych zakażeń.

Podkarpacie

Koronawirus. Nowe zakażenia i zgony na Podkarpaciu [11.03.2022]

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 142 zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Radosław Wiatr został II Wicewojewodą Podkarpackim

PODKARPACIE. Z dniem 9 marca 2022 r. Radosław Wiatr objął stanowisko II Wicewojewody Podkarpackiego.

Podkarpacie

Ponad 140 nowych zakażeń koronawirusem na Podkarpaciu. Zmarło 5 osób [10.03.2022]

​PODKARPACIE. W ciągu ostatniej doby w województwie podkarpackim potwierdzono 144 zakażenia koronawirusem.

Reklama