Rzeszów - Czwartek, 24.04.2025
Reklama

IMGW ostrzega! Burze z gradem na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa podkarpackiego w związku z możliwymi burzami z gradem. Ze względu na dynamiczną sytuację, stopień ostrzeżenia może zostać podniesiony na wyższy.

W piątek, 18 sierpnia, od godz. 13:00 do godz. 22:00 synoptycy przewidują wystąpienie burz którym będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

Wydane przez IMGW ostrzeżenie dotyczy 18 powiatów: bieszczadzki, brzozowski, dębicki, jasielski, kolbuszowski, Krosno, krośnieński, leski, mielecki, przemyski, Przemyśl, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów, sanocki, strzyżowski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski.

Jednocześnie, do końca weekendu obowiązuje alert dotyczący upałów w naszym regionie. Miejscami temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30 do 33 stopni Celsjusza. W nocy termometry wskażą minimum od 18 do 20 stopni Celsjusza.

 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 112 zakażeń w województwie podkarpackim w ciągu ostatniego tygodnia. Z powodu Covid-19 i chorób współistniejących zmarło 6 osób. 

Podkarpacie

Uwaga! Burze z gradem na Podkarpaciu

PODKARPACIE. IMGW wydał ostrzeżenie 1 stopnia w związku z burzami, jakie spodziewane są w dniu dzisiejszym na Podkarpaciu.

Podkarpacie

Z Rzeszowa do Lublina w 90 minut. Oddano do ruchu odcinek S19 Niedrzwica Duża - Kraśnik

RZESZÓW. - Był to ostatni fragment szlaku Via Carpatia między Lublinem a Rzeszowem.

Podkarpacie

Pijana matka chciała odebrać dziecko z przedszkola. Miała blisko 3,5 promila

PODKARPACIE. Prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie miała 37-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego, która przyjechała odebrać z przedszkola swojego syna.

Podkarpacie

Rusza nabór do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. W Rzeszowie dwa punkty rekrutacyjne

PODKARPACIE. Z tej okazji, w kilkudziesięciu miejscowościach w całej Polsce, w tym również na Podkarpaciu, odbędą się pikniki wojskowe.

Podkarpacie

Koronawirus na Podkarpaciu. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 135 zakażeń w województwie podkarpackim w ciągu ostatniego tygodnia.

Podkarpacie

Pijany kierowca koparki uszkodził dwa samochody i motocykl

PODKARPACIE. Blisko 2 promile miał 49-latek, który kierując koparką, uszkodził dwa samochody i motocykl. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Podkarpacie

Zderzenie samochodu z żubrem w Bieszczadach

PODKARPACIE. W wypadku ranna została pasażerka samochodu. Niestety zwierzę nie przeżyło.

Reklama