PODKARPACIE. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla województwa podkarpackiego w związku z możliwymi burzami z gradem. Ze względu na dynamiczną sytuację, stopień ostrzeżenia może zostać podniesiony na wyższy.
W piątek, 18 sierpnia, od godz. 13:00 do godz. 22:00 synoptycy przewidują wystąpienie burz którym będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.
Wydane przez IMGW ostrzeżenie dotyczy 18 powiatów: bieszczadzki, brzozowski, dębicki, jasielski, kolbuszowski, Krosno, krośnieński, leski, mielecki, przemyski, Przemyśl, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, Rzeszów, sanocki, strzyżowski, Tarnobrzeg i tarnobrzeski.
Jednocześnie, do końca weekendu obowiązuje alert dotyczący upałów w naszym regionie. Miejscami temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 30 do 33 stopni Celsjusza. W nocy termometry wskażą minimum od 18 do 20 stopni Celsjusza.
PODKARPACIE. Dodatkowo okazało się, że 63-latek nie ma prawa jazdy i jest objęty sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, a samochód którym kierował, nie posiada aktualnych badań technicznych.
PRZEMYŚL. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Przemyślu. 66-letnia kobieta potrącona przez mitsubishi na przystanku autobusowym zmarła w szpitalu.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz