Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Grozi mu do 3 lat za znęcanie się nad psem. Zwierzę miało wrośnięty w szyje łańcuch

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. Policjanci przedstawili zarzut 42-letniemu mieszkańcowi gminy Sędziszów Małopolski, który znęcał się nad psem. Zwierzę miało wrośnięty łańcuch w szyję, na szczęście udało się mu pomóc. Właściciel czworonoga może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Trzy tygodnie temu policjanci z Ropczyc otrzymali zgłoszenie o pogryzieniu kobiety przez psa w miejscowości Góra Ropczycka. Jak wynikało z jej relacji, do zdarzenia doszło, gdy próbowała uwolnić uwiązanego psa, któremu łańcuch wrósł w ciało. Wskazała również posesję, na której znajduję się zwierzę.

Policjanci na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Pies uwiązany był na krótkim łańcuchu, który wrósł mu w szyję. Zamiast budy miał tylko prowizoryczne schronienie. O tym fakcie został również poinformowany powiatowy lekarz weterynarii. Zwierzęciu została udzielona pomoc, przekazano go również pod opiekę matki właściciela.
Reklama
42-letniemu mieszkańcowi gminy Sędziszów Małopolski został przedstawiony zarzut znęcania się nad zwierzęciem, do którego się przyznał. Za ten czyn grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 3 lat.

W myśl ustawy o ochronie zwierząt, łańcuch na którym trzymany jest pies, powinien mieć przynajmniej trzy metry długości. Pies nie może być trzymany na nim przez całą dobę. Powinien być spuszczany przynajmniej na 12 godzin dziennie.

Pamiętajmy również, że zwierzęta nie poradzą sobie bez naszej pomocy, dlatego tak ważna jest nasza wrażliwość, jeżeli dzieje się im krzywda. Będąc świadkiem złego traktowania zwierząt, natychmiast powiadommy o tym odpowiednie służby.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Spada liczna aptek. 80,5 proc. magistrów farmacji to kobiety

PODKARPACIE. W 2018 roku na Podkarpaciu funkcjonowało 687 aptek ogólnodostępnych oraz 124 punkty apteczne.

Podkarpacie

Kapitan statku na Jeziorze Solińskim pod wpływem alkoholu

62-letni kapitan jednego ze statków pasażerskich pływających po Jeziorze Solińskim został zatrzymany przez Policję. Mężczyzna miał blisko 1,4 promila alkoholu.

Podkarpacie

W czasie festynu zawalił się dach sceny. Trzy osoby przewieziono do szpitala

PRZEMYŚL. W wyniku burzy i silnych powiewów wiatru zawalił się dach sceny muzycznej oraz jeden ze stojący obok namiotów.

Podkarpacie

Otwarto nowy łącznik autostradowy. Inwestycja kosztowała blisko 11 mln zł

DĘBICA. Łącznik połączy autostradę A4 ze starą krajową „czwórką” oraz z drogą wojewódzką Dębica – Mielec.

Podkarpacie

Powstał ilustrowany przewodnik po Bieszczadach dla rodzin z dziećmi

Do wyjazdu w Bieszczady zachęcają twórcy przewodnika NIEMAPA.

Podkarpacie

Będzie otwarcie łącznika A4 z drogą krajową nr 94

PODKARPACIE. Nowy łącznik zostanie otwarty już w najbliższy piątek. 

Podkarpacie

Pijany jechał pod prąd autostradą. 6 osób, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala

PODKARPACIE. Kierowca renaulta, jadąc autostradą pod prąd, zderzył się z busem, w którego tył uderzyło jeszcze subaru.

Reklama