Rzeszów - Sobota, 19.04.2025
Reklama

Gdzie pośmigasz na nartach na Podkarpaciu? Sprawdź, które stoki już działają

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
PODKARPCIE. Zbliżający się weekend zapowiada się idealnie na szusowanie po stokach. Na kilku podkarpackich wyciągach panują już odpowiednie warunki. Część z nich już działa, a inne startują lada dzień.
 
Miłośnicy białego szaleństwa z niecierpliwością czekają na moment, w którym temperatura spada poniżej zera, śnieg pada i pada, a pokrywa śnieżna staje się coraz grubsza. W tym roku, ku zaskoczeniu wielu, zima przyszła nieco wcześniej, dzięki czemu stoki narciarskie mogą rozpocząć nowy sezon.

Fani sportów zimowy na Podkarpaciu mają już do wyboru, lub lada moment będą mieli, kilka działających stoków narciarskich. Od 1 grudnia czynny jest już Ośrodek Sportów Zimowych Kiczera Ski w Puławach. Dzisiaj sezon rozpoczyna również wyciąg narciarski Pod Dziedzicem w Gogołowie, a w weekend dołączą do nich: Wańkowa, Arłamów, Gromadzyń i Laworta. - Wszyscy gestorzy stoków w Podkarpackiem deklarują, że są na ostatniej prostej w przygotowaniach do sezonu – informuje Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna.

Poniżej lista stoków narciarskich w województwie podkarpackim, które już działają lub wystartują w ten weekend:

Stacja Narciarska BIESZCZAD.ski Wańkowa

Otwarta w styczniu 2022 roku, jest największą i najnowocześniejszą stacją narciarską w województwie podkarpackim. Wyciąg narciarski w Wańkowej posiada najdłuższą w regionie czteroosobową kolejkę linową o długości niemal kilometra, wyciąg talerzykowy oraz trzy ruchome chodniki. Na terenie tej bieszczadzkiej atrakcji znajduje się rownież przedszkole narciarskie, szkoła narciarsko-snowboardowa oraz wypożyczalnia sprzętu.

Długość tras: 2x1200 m, 1550 m, 2x 1350 m, 500 m i 250 m

Wyciąg w Wańkowej działał już w miniony weekend, a ponowny start odbędzie się w najbliższy piątek, 8 grudnia.

 
Stacja Narciarska „Gromadzyń” w Ustrzykach Dolnych

Atrakcja znajduje się w Ustrzykach Dolnych, znanych jako Zimowa Stolica Bieszczadów. Znajduje się tu m.in. kolej linowa, wyciągi orczykowe i talerzykowe. Stok umiejscowiony jest na wzgórzu Gromadzyń w Paśmie Równi. Infrastruktura stoku obejmuje dwa dwuosobowe wyciągi orczykowe (700 m każdy) oraz wyciąg talerzykowy o długości 300 m i mniejszy, 200-metrowy.
 
Trasy są oświetlone, sztucznie naśnieżane i ratrakowane. Dodatkowo na terenie stacji znajduje się szkółka narciarsko-snowboardowa, wypożyczalnia sprzętu oraz serwis.
 
Reklama
Długość tras: 750 m (z homologacją „FIS” na slalom), 800 m, 900 m
 
Wyciąg ruszy 9 grudnia.
 
 

Stacja Narciarska LAWORTA SKI W Ustrzykach Dolnych

Stacja narciarska Laworta Ski znajduje się w malowniczym zakątku Bieszczadów. Atrakcja w Bieszczadach otoczona jest pięknymi lasami w Ustrzykach Dolnych – Zimowej Stolicy Podkarpacia.
 
Stacja oferuje m.in. dogodny wyciąg krzesełkowy. Główna trasa, o długości 1250 metrów, posiada homologację FIS na slalom oraz slalom gigant. Stoki są oświetlone, sztucznie naśnieżane i regularnie przygotowywane przez ratraki. Dodatkowo, atrakcja w Bieszczadach oferuje trasę snowtubingową o długości 100 metrów, zapewniającą ekscytującą zabawę dla odwiedzających poszukujących innych emocji.
 
Długość tras: 1250 m (z homologacją „FIS” na slalom i slalom gigant), 1150 m, 300 m, 200 m, 100 m
 
Start sezonu zaplanowano na piątek 8 grudnia.
 
 

Stacja narciarska Gogołów.Ski

Właśnie ruszają też wyciągi w Gogołowie. Stacja narciarska Gogołów.Ski zlokalizowana jest nieopodal Jasła. Główny stok oferuje  trasę zjazdową o długości 700 metrów. Jest oświetlony, naśnieżany i ratrakowany.
 
Długość trasy: 700 m
 
Start sezonu 7 grudnia (czwartek).
 
 

Stacja narciarska Arłamów

Wśród lasów Pogórza Przemyskiego ukryty jest imponujący kompleks wypoczynkowy Hotel Arłamów. Miejsce znane z oferty sportowej przyciąga latem i zimą. W sezonie zimowym funkcjonująca przy hotelu stacja narciarska zaprasza nie tylko wypoczywających w hotelu gości ale też przyjezdnych jednodniowych.
 
Narciarze w Arłamowie mogą korzystać z 3 wyciągów.
 
Wyciągi ruszą w sobotę 9 grudnia.
 
 

Ośrodek Narciarski KiczeraSki w Puławach

Stacja narciarska w Puławach wystartowała 5 grudnia i cały czas działa. W Puławach funkcjonują 4 wyciągi w tym jeden krzesełkowy a narciarze i snowboarderzy mogą szaleć na 5 trasach o zróżnicowanym poziomie trudności. Na miejscu jest szkółka narciarska i wypożyczalnia sprzętu.
 
Długość tras: 1 200 m, 1 000 m, 900 m, 150 m, 300 m
 
Sezon rozpoczął się 1 grudnia. Wyciągi działają codziennie.

 
 
 
Źródło: Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Jedna z największych w Europie palownic na budowie estakady na S19 w Równem

PODKARPACIE. Trwa budowa ponad 10-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 Miejsce Piastowe i Dukla. Ze względu na skomplikowany geologicznie teren, na którym prowadzone są prace, wykonawca używa odpowiednich maszyn budowlanych i technologii.

Podkarpacie

Jest umowa na budowę nowej drogi na Podkarpaciu

PODKARPACIE. W 2028 roku ma być gotowy blisko 12,5 kilometrowy odcinek drogi, który połączy węzeł S19 Nisko Południe z ul. Bojanowską w Stalowej Woli.

Podkarpacie

Nowy rozkład jazdy Polregio. Od lutego 2025 r. połączenie Rzeszowa z Bieszczadami

PODKARPACIE. Spółka Polregio ogłosiła zmiany w rozkładzie jazdy. Korekta obejmie wszystkie województwa, w których kursują pociągi przewoźnika, w tym również podkarpackie. Nowością będzie m.in. bezpośrednie połączenie Rzeszowa z Bieszczadami.

Podkarpacie

Zakończono przebudowę odcinka DK84 między Sanokiem a Zagórzem [ZDJĘCIA]

PODKARPACIE. Wzmocniona konstrukcja nawierzchni, nowy chodnik i ścieżki rowerowe, osiem zatok autobusowych, ekrany akustyczne i doświetlone przejścia dla pieszych – tak wygląda przebudowany, ponad 4-kilometrowy odcinek drogi krajowej nr 84 Sanok –...

Podkarpacie

Poranny wypadek w Kraczkowej. Zablokowana DK 94 w kierunku Rzeszowa

KRACZKOWA. Kilkanaście minut po godz. 7:00, na drodze krajowej nr 94, na wysokości stacji paliw w Kraczkowej doszło do zderzenia dwóch fordów. Obrażenia odniosły dwie osoby. W miejscu zdarzenia występują utrudnienia w...

Podkarpacie

5 tys. zł mandatu i 15 punktów karnych – to konsekwencje brawurowej jazdy 38-latka

PODKARPACIE. W miniony weekend Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali 6 praw jazd kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h. Rekordzista pędził 151 km/h.

Podkarpacie

Nowy przebieg krajowej „dziewiątki” na Podkarpaciu połączy S74 i A4

PODKARPACIE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na prace przygotowawcze dla budowy nowego przebiegu DK9 w województwie podkarpackim.

Podkarpacie

Wypadek w Widełce. Ciężarówka uderzyła w samochód osobowy

PODKARPACIE. Do groźnie wyglądającego wypadku doszło dziś rano w miejscowości Widełka. Samochód ciężarowy uderzył w tył osobówki, która zatrzymała się przed przejściem dla pieszych. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Reklama