Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

Fundacja Dr Clown poszukuje wolontariuszy na Podkarpaciu

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
PODKARPACIE. Fundacja Dr Clown szuka chętnych do dzielenia się dobrą energią w szpitalach i placówkach specjalnych w Przemyślu, Rzeszowie i Sanoku. Aby zostać wolontariuszem należy mieć ukończone 18 lat, górnej granicy nie określono. 

Nabór skierowany jest do osób, które chciałyby odwiedzać małych pacjentów w szpitalu jako Doktor Clown, a także tych, które chcą wspomóc fundację oferując wsparcie graficzne, psychologiczne czy logistyczne. Możliwy jest zarówno wolontariat stały (długoterminowy), jak i wolontariat akcyjny.

Czym zajmują się wolontariusze?

Wolontariusze Fundacji Dr Clown realizują program „terapii śmiechem” w szpitalach i placówkach specjalnych. W województwie podkarpackim Doktorzy Clowni odwiedzają pacjentów w szpitalach w m.in. Przemyślu, Rzeszowie oraz Sanoku. Wykorzystując uśmiech i zabawę odwracają uwagę małych pacjentów od szpitalnej rzeczywistości, wzmacniają motywację do walki z chorobą i przywracają poczucie bezpieczeństwa. Wizyty Doktorów Clownów mają na celu zminimalizowanie napięć emocjonalnych, uczucia zagrożenia, strachu i lęku spowodowanych trudną sytuacją chorego oraz przyspieszenie rekonwalescencji. 

Gdzie się zgłosić?

Osoby zainteresowane wolontariatem w Fundacji Dr Clown proszone są o zgłoszenia pod adresem e-mail: aneta.wnek@drclown.pl. Dla wszystkich odbędzie się spotkanie informacyjne, a następnie obowiązkowe szkolenie wstępne. Więcej szczegółów na profilu Facebook: Fundacja Dr Clown Region Podkarpacie.
Reklama
Aby zostać wolontariuszem Fundacji Dr Clown należy mieć ukończone 18 lat. Wymagane jest również szczepienie przeciw COVID19, a także książeczka sanepidowska lub chęć jej wykonania w najbliższym czasie.

O Fundacji Dr Clown: 

Fundacja Dr Clown od 1999 r. realizuje program terapii śmiechem w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych  i opiekuńczych. Doktorzy Clowni przebrani w fantazyjne stroje i z kolorowymi noskami na twarzach, za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów niosą uśmiech i wspierają proces zdrowienia. Co roku wolontariusze Fundacji Dr Clown docierają w ten sposób do prawie 60 000 podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach  w ponad 100 miastach w całej Polsce. Z powodu epidemii COVID-19 wizyty wolontariuszy Fundacji Dr Clown w szpitalach  i placówkach zostały wstrzymane do odwołania, ale program terapii śmiechem kontynuowany jest wirtualnie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Od 1 czerwca 2020 rodzice mają możliwość umawiania dzieci na indywidualne wizyty online  z Doktorami Clownami w ramach usługi Śmiechofonu. 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Podkarpacia

Podkarpacie

Ubywa studentów na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Największą podkarpacką uczelnią był Uniwersytet Rzeszowski, na którym studiowało 16,3 tys. osób.

Podkarpacie

Coraz częściej wybieramy polskie produkcje filmowe. Wciąż maleje liczba kin na Podkarpaciu

PODKARPACIE. Na jeden seans filmowy w podkarpackich kinach w 2018 roku przypadało 25 widzów.

Podkarpacie

Holendrzy sesję zdjęciową na linii granicy zakończyli z mandatem

PODKARPACIE. Strażnicy graniczni nałożyli na nich 400 zł mandatu.

Podkarpacie

Wypadek skoczków spadochronowych. Prawdopodobną przyczyną mógł być zawał

PODKARPACIE. Dwóch mężczyzn w wieku 48 i 41 lat zostało zabranych do szpitala.

Podkarpacie

Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden spowodował wypadek, drugi nie miał prawa jazdy

PODKARPACIE. Za jazdę „na podwójnym gazie” mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Podkarpacie

Uratowali mężczyznę przed utonięciem. Po akcji 60-latek zaczął obrażać ratowników i funkcjonariuszy

PODKARPACIE. Zgłoszenie o topiącym się w stawie w Przedborzu mężczyźnie policjanci otrzymali w piątek około godz. 20.30.

Reklama